Cięcie sznurem diamentowym konstrukcji żelbetowych
Technika diamentowa to jedna z najpopularniejszych metod obróbki betonu oraz żelbetu. Umożliwia ona szlifowanie, wiercenie, frezowanie, ale także niezwykle precyzyjne cięcie tych materiałów. Dlatego też na placach budowy często można zobaczyć urządzenia do wykonywania tego typu prac. Wśród nich znajduje się z całą pewnością profesjonalny sznur diamentowy.
Jakie zalety ma cięcie sznurem diamentowym?
Sznur diamentowy jest inaczej nazywany piłą linową. Narzędzie to jest niezwykle ostre, ma bardzo duże możliwości, a jednocześnie wyróżnia się wyjątkową precyzją.
Sznury te umożliwiają cięcie konstrukcji żelbetowych zarówno na sucho, jak i na mokro. Zwłaszcza ta druga technika jest szczególnie doceniana przez fachowców. Zapewnia zdecydowanie mniejsze pylenie podczas obróbki materiału.
Dzięki piłom linowym, w których powierzchnie wtopiono opiłki syntetycznych diamentów, można ciąć naprawdę twarde tworzywa konstrukcyjne. Narzędzia takie nie mają problemów z przecinaniem betonu zbrojonego oraz grubych elementów. Obrabiane materiały mogą mieć również nietypowe gabaryty.
Cięcie sznurem diamentowym odbywa się znacznie sprawniej i szybciej niż przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Dlatego też jest on tak chętnie wykorzystywany przez fachowców pracujących w branży budowlanej.
„Praca z niektórymi tworzywami i materiałami wymaga tego, aby używać specjalnych narzędzi. Jest to konieczne zwłaszcza podczas obróbki betonu oraz żelbetu. To między innymi z myślą o żelbecie powstały sznury diamentowe. Są one na tyle ostre, że bez najmniejszego problemu radzą sobie z cięciem grubych, masywnych elementów” – mówi ekspert z firmy DIAM-BET.
Do czego może służyć sznur diamentowy?
Sznur ten można z powodzeniem nazwać narzędziem do zadań specjalnych. Przy jego pomocy można ciąć niemal dowolne materiały budowlane.
Jednak to właśnie konstrukcje żelbetowe są elementami, do cięcia których sznur ten jest wykorzystywany najczęściej. Piła linowa jest używana wszędzie tam, gdzie przecięte muszą zostać części mostów czy wiaduktów. Jest niezastąpiona również podczas prac przy cięciu fundamentów – w tym także takich, które znajdują się pod turbinami lub młynami.
W konstrukcjach żelbetowych bardzo często znajdują się zbrojenia. Jednak nie jest to przeszkodą, aby nie mogły być one cięte sznurem diamentowym. Jest to narzędzie stworzone z myślą o wszechstronnej obróbce tego materiału.
Narzędzia te wyróżniają się zdumiewającą trwałością. Są produkowane z myślą o długiej eksploatacji. Cięcie sznurem diamentowym – nawet najtwardszych tworzyw – nie przyczynia się do jego szybkiego stępienia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana