cieplanie poddasza pianką poliuretanową. Na czym to polega?

Szukasz dobrego sposobu na wykonanie skutecznego i trwałego ocieplenia poddasza? Za najlepsze z dostępnych dziś rozwiązań uchodzi pianka poliuretanowa. Użycie pianki poliuretanowej do izolacji poddasza zapewnia nie tylko wysoką ochronę przed uciekaniem ciepła, ale także przed wilgocią i hałasami dobiegającymi z zewnątrz. Dowiedz się więcej o tej rewolucyjnej technologii dociepleń.
Dlaczego nie tradycyjne docieplenia?
Klasyczne materiały dociepleniowe, takie jak wełna mineralna czy styropian, mają kilka poważnych wad. W przypadku wełny mineralnej problemem jest spadek właściwości izolacyjnych powodowany zawilgoceniem materiału. Z kolei styropian, choć bardziej odporny na wilgoć, nie jest w stanie uchronić konstrukcji przed powstawaniem mostków termicznych. Zarówno wełna, jak płyty styropianowe, są niezwykle podatne na działanie szkodników, w tym gryzoni i insektów. Dodatkowo, ich montaż powoduje znaczne obciążenie dachu, co nie zawsze jest bezpieczne. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową jest odpowiedzią na wszystkie te bolączki. Izolacje z pianki poliuretanowej, montowane metodą natryskową, zapobiegają powstawaniu jakichkolwiek mostków termicznych, zapewniając ciągłą warstwę docieplenia na powierzchni całego dachu. Niezwykle szczelne zabezpieczenie chroni nie tylko przed chłodem zimą, ale także przed intensywnym nagrzewaniem się poddasza latem. Co więcej, pianka zabezpiecza domowników przed hałasami, takimi jak np. deszcz uderzający o blaszany dach. Docieplenia poliuretanowe dają też bezpieczeństwo w razie pożaru – jest to materiał niekapiący, samogasnący i nierozprzestrzeniający ognia. Instalacja takich dociepleń jest bezpieczna dla monterów, a sam materiał nie wydziela żadnych woni ani pyłów, co czyni go przyjaznym dla środowiska.Na czym polega ocieplanie poddasza pianką poliuretanową?
Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową wykonuje się metodą natryskową (hydrodynamicznie). W Polsce jest to stosunkowo nowy sposób wykonywania izolacji, toteż warto zatrudnić w tym celu specjalistów, np. firmę SIN-PUR. Do wykonania natrysku potrzebny jest fachowy sprzęt – urządzenie 2-składnikowego dozowania, w którym przygotowywana jest mieszanka do natrysku. Gotowa ciecz pod ciśnieniem trafia na uprzednio przygotowane podłoże za pośrednictwem pistoletu, obsługiwanego przez montera. W ciągu kilkudziesięciu sekund materiał rozpręża się i twardnieje, wypełniając nawet najbardziej niedostępne szczeliny konstrukcyjne. Nie mniej istotne jest właściwe przygotowanie poddasza do wykonania izolacji i wybór pianki, która najlepiej sprawdzi się w danym zastosowaniu (otwartokomórkowa, zamkniętokomórkowa, hybrydowa). Już na tym etapie warto skonsultować się z profesjonalistą. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Dariusz Wrzosek Firma Remontowa
Budowlane usługi - remonty, renowacje woj. warmińsko-mazurskie19-300 Nowa Wieś Ełcka, Kościuszki 37C
-
Ergo-Tech Radosław Goszka
Instalacje - kompleksowe usługi woj. kujawsko-pomorskie89-200 Szubin, Matejki 16