Jak wybrać odpowiednią bramę wjazdową?
Wybór bramy wjazdowej to decyzja, która wymaga uwzględnienia wielu czynników. Niewłaściwy wybór sprawia, że korzystanie z wrót jest mało komfortowe. Na co dzień może to być frustrujące i uciążliwe. Warto zatem poznać różne typy bram na etapie projektowania ogrodzenia i wjazdu na posesję. Pozwoli to na uniknięcie przykrych niespodzianek. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę!
Bezpieczeństwo i komfort użytkowania bramy wjazdowej
Brama wjazdowa musi spełniać pewne warunki. Korzystanie z niej musi być bezpieczne, a wjazd na posesję wygodny. Obowiązujące regulacje prawne wskazują na długość bramy wjazdowej. Tzw. odległość w świetle nie może wynosić mniej niż 2,4 m. Należy uwzględnić szerokość samochodu, która w wielu przypadkach jest równa około 1,8 m. Wybrany model bramy nie może utrudniać wjeżdżania na posesję i opuszczania jej. Czasem lepszym rozwiązaniem jest wybór szerszych wrót. Nie mogą one ponadto sprawiać, że pojazd powoduje zagrożenie w ruchu drogowym bądź pieszym.
Przeczytaj również: Nowoczesne bramy - na co zwrócić uwagę?
Jak podkreślają specjaliści firmy Arte Ferro, wybierając bramę, należy również uwzględnić szerokość drogi, z której użytkownicy będą skręcać, oraz promień skrętu auta. Ulica szeroka na minimum 3 m jest na tyle wygodna, że nie wymaga wykonywania skomplikowanych manewrów pojazdem.
Przeczytaj również: Czy napęd trzeba kupować razem z bramą wjazdową?
Wybór modelu i sposobu otwierania bramy wjazdowej
Na rynku znajduje się wiele modeli bram obsługiwanych ręcznie i automatycznych, przesuwnych, bez i z napędem. Bramy metalowe w Łodzi to jedna z opcji, którą doceniają klienci. Ważne, by brama była dopasowana do kształtu działki i stylu architektonicznego budynku. Na dużej posesji zwykle nie ma problemu z montażem szerszych wrót. Na mniejszych terenach konieczne jest bardziej przemyślane podejście, uwzględniające ograniczenia przestrzenne.
Przeczytaj również: Brama wjazdowa z napędem czy bez?
Coraz popularniejsze są bramy automatyczne, które umożliwiają sterowanie nimi bez konieczności wysiadania z samochodu. To komfortowe rozwiązanie zwłaszcza jesienią i w zimie. Należy jednak zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego systemu napędzania.
Warto również pamiętać, by nie kierować się wyłącznie niską ceną. Ta może bowiem oznaczać kiepskie wykonanie i niskiej jakości materiały. W takim przypadku może dojść do szybkiego korodowania poszczególnych elementów i zacinania się ruchomych podzespołów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana