kategoria: Bez kategorii

Ocieplenie domu

Jak ocieplić dom? Przegląd dostępnych metod

Ocieplenie budynku mieszkalnego to niezbędna czynność. Umożliwia utrzymanie właściwej temperatury – co dotyczy zarówno lata, jak i zimy. Ocieplenie wykonane we właściwy sposób umożliwia zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i utrzymanie zdrowego mikroklimatu w domu. Jakimi metodami można ocieplić dom i czym się one charakteryzują? Sprawdźmy!

Pompa ciepła przy domu

Instalacja pompy ciepła krok po kroku

Tradycyjne sposoby wytwarzania energii cieplnej oznaczają zawsze większą lub mniejszą emisję zanieczyszczeń, a przy tym są dość kosztowne, ponieważ ceny wykorzystywanych materiałów opałowych utrzymują się na wysokim poziomie. Coraz częściej wznosząc nowy dom, lub budynek użytkowy inwestorzy szukają więc sposobów na bardziej ekologiczne i tańsze metody ogrzewania. Najpopularniejszym, a zarazem najefektywniejsze jest wykorzystanie pompy ciepła.

Ściany osłonowe biurowca

Ściany osłonowe jako wizytówka współczesnych budynków biurowych

W ostatnim czasie coraz częściej stawia się na wykorzystanie dużej ilości szkła w budowie rozmaitych obiektów. Wielu osobom biurowce kojarzą się właśnie z takimi konstrukcjami, które przepuszczają promienie słoneczne do wnętrza budynku i sprawiają, że pomieszczenia stają się jeszcze bardziej przestronne. W celu uzyskania takiego efektu najczęściej wykorzystuje się ściany osłonowe. Czym są takie produkty? […]

Prace podziemne

Aparaty ucieczkowe w górnictwie. Rola i znaczenie

Nasze organizmy przystosowały się do oddychania powietrzem atmosferycznym, które składa się w głównej mierze z azotu (78,084%) i tlenu (20,946%) oraz z mniejszych ilości (poniżej 1%) argonu i dwutlenku węgla. W pewnych krytycznych sytuacjach skład powietrza wokół nas może się zmienić poprzez zmniejszenie się stężenia tlenu, wzrost stężenia dwutlenku węgla, lub poprzez pojawienie się w […]

trawa w rolkach

Gdzie znajduje zastosowanie trawa w rolkach?

Trawniki są obecne niemal wszędzie. Stanowią jeden z podstawowych elementów aranżacji przestrzeni, a projektowanie terenu bez nich jest rzadko spotykane. Tereny zielone wymagają jednak odpowiednich warunków i pielęgnacji. Obecnie poza tradycyjnym wysiewaniem możliwe jest też wykładanie trawy w rolkach. Gdzie stosuje się to rozwiązanie i czym różnią się od siebie dwa wymienione sposoby?

Sznur szklany skręcany

Uszczelnienia skręcane. Charakterystyka

Prawidłowe uszczelnienie instalacji jest czynnikiem niezwykle istotnym dla jej prawidłowego działania, bowiem zapobiega ono między innymi stratom energii, stratom mediów, a także pozwala stworzyć prawidłowe ciśnienie wewnątrz instalacji i poprawić jej bezpieczeństwo. Współcześnie dzięki technologii mamy do dyspozycji szeroki wachlarz różnych rodzajów uszczelnień – jednym z nich są uszczelnienia skręcane.

Pomieszczenie sanitarne w przedszkolu

Czym powinny charakteryzować się kabiny sanitarne w przedszkolach?

Toalety w budynkach użyteczności publicznej coraz częściej przyjmują postać systemowych kabin sanitarnych, które są trwałe i estetyczne, a jednocześnie zapewniają niezbędną prywatność. Do grona budynków użyteczności publicznej należą również przedszkola, w których sanitariaty, ze względu na obecność małych dzieci, powinny różnić się nieco od tych przeznaczonych dla osób dorosłych.

Jak wybrać dobrą zaprawę naprawczą?

W każdym domu zdarzają się mniejsze i większe usterki. Wiele z nich dotyczy ważnych konstrukcji i powierzchni, takich jak ściany, sufity lub podłogi. Mogą pojawić się na nich pęknięcia i szczeliny, które postępując, doprowadzają do trwałych uszkodzeń. Aby je zlikwidować, niezbędna jest odpowiednia zaprawa naprawcza. Warto jednak wiedzieć, że produkty tego typu różnią się parametrami i zastosowaniem. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą zaprawę naprawczą.

piasek budowlany

Jak powinna wyglądać deklaracja zgodności na piasek budowlany?

Wszystkie materiały budowlane muszą spełniać restrykcyjne normy i wymagania. Ma to na celu zagwarantowanie, że powstałe z nich budynki lub innego rodzaju konstrukcje będą wytrzymałe oraz solidne. Surowym wymaganiom podlega także bardzo popularny materiał, jakim jest piasek budowlany. Piasek taki przechodzi procedurę, która jest zakończona wystawieniem świadectwa zgodności.

komoda

Różnice między kredensem a komodą

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko właściwe rozplanowanie przestrzeni i dobrane elementy dekoracyjne, lecz również meble łączące w sobie dopasowany do stylu aranżacji atrakcyjny wygląd i dobraną do charakteru pomieszczenia funkcjonalność. Przy urządzeniu salonu czy jadalni wiele osób rozważa kupno kredensu lub komody, zastanawiając się nad tym, które z tych rozwiązań sprawdzi się lepiej, bo oba te meble oferują podobną użyteczność.

Regulamin korzystania z serwisu