kategoria: Bramy garażowe

W zakładce Bramy garażowe na ABC Budowy znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące bram i ogrodzeń. Przekonaj się, czym charakteryzują się bramy przesuwne, segmentowe i skrzydłowe oraz na czym polega montaż bram garażowych i czym jest automatyka do bram. Najlepsze pomysły na bramy wjazdowe i wiele innych.

brama garażowa

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe zapewniają autu bezpieczeństwo. Chronią przed wpływem czynników atmosferycznych oraz wizytą nieproszonych gości. Jednocześnie wysokiej jakości brama garażowa stanowi zabezpieczenie termiczne, co jest szczególnie ważne, gdy garaż jest połączony z budynkiem mieszkalnym. Brama wpływa także na estetykę – może dopełnić wygląd posesji albo ją oszpecić. Poznaj rodzaje bram garażowych.

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Własny dom to duża przestrzeń, intymność i szczęście, że posiadamy własny kawałek ziemi. Ale to również konieczność podejmowania wielu decyzji, od których zależy wygoda codziennego mieszkania w nim. Duży wpływ na komfort dnia powszedniego ma bez wątpienia rodzaj bramy garażowej. Szczególnie, kiedy każdego ranka i wieczora wyjeżdżamy i wjeżdżamy do garażu, aby zaparkować w nim samochód. Czym wobec tego powinniśmy się kierować, kiedy musimy wybrać odpowiednią bramę?

Budowa systemów automatyki do bram

Otwieranie bramy za pośrednictwem pilota jest niezwykle wygodne i praktyczne. Mało kto jednak zastanawia się nad tym, jak ten mechanizm właściwie działa. Za zdalne poruszanie skrzydłem bramy odpowiada automatyka, działająca w oparciu o nowoczesny system sterowania. Z jakich elementów ów system się składa? W jaki sposób jest zbudowany? W niniejszym tekście spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Zachęcamy do lektury.

Regulamin korzystania z serwisu