Brama segmentowa

Czy brama segmentowa to dobre rozwiązanie do garażu?

Coraz więcej osób decyduje się na garaż wbudowany w dom jednorodzinnym. Aby się do niego dostać, wymagana jest odpowiednia brama. Do najpopularniejszych należy tzw. brama segmentowa. Ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie stanowi wersja zautomatyzowana, dzięki której można otwierać i zamykać drzwi garażowe bez użycia siły fizycznej. Wadą takiej opcji jest możliwość awarii, która uniemożliwi dostanie się do wnętrza.

Budowa bramy segmentowej

Bramy segmentowe są złożone z poprzecznych paneli (o wysokości około 50 cm) ułożonych w orientacji poziomej, połączonych wzajemnie ze sobą. Typowa wersja ma cztery takie panele. Jeżeli garaż jest przystosowany do samochodów dostawczych, ich liczba wzrasta. Segmenty zapewniają łatwość otwierania i zamykania bramy, która zmienia swój kształt, by ukryć się pod sufitem garażu.

Panele zostały wykonane z ocynkowanej blachy stalowej pokrytej powłoką ochronną lub dekoracyjną. Wewnętrzna część natomiast jest ocieplana i uszczelniana pianką poliuretanową. 

Automatyka bramy garażowej

Rozwiązania automatyczne w bramach garażowych umożliwiają zdalne sterowanie poszczególnymi funkcjami (za pośrednictwem przycisków na ścianie, pilota czy aplikacji). Wiążą się z pewnymi niedogodnościami (wysoką ceną za zakup i montaż, a także zagrożeniem awarii), lecz w ogólnym rozrachunku coraz więcej osób stawia na automatykę. Optymalną i bezpieczną opcję stanowi wybór bramy, która otwiera się też ręcznie.

Niektórzy domownicy decydują się na połączenie napędu bramy garażowej z wjazdową, aby można je otwierać jednym pilotem.

Zalety bram segmentowych

Popularność bram segmentowych jest związana z ich właściwościami. Sprawdzą się w różnych sytuacjach, np. gdy zamontowanie prowadnic pod sufitem jest niemożliwe z powodu obecności wentylacji. Są montowane po wewnętrznej stronie garażu, dzięki czemu kształt nadproża nie zaburza poprawnego funkcjonowania. Sposób otwierania i zamykania bramy jest prosty. Rozwiązanie nie zachodzi na podjazd, dlatego samochód można parkować przy samym budynku – bez obaw o zahaczenie przez stalową część.

Bramy segmentowe wysokiej jakości dają większe szanse na znikome awarie oraz komplikacje. Firma INTERMO LUBLIN tworzy rozwiązania znajdujące zastosowanie zarówno w nowych budynkach, jak i zmodernizowanych. Wśród asortymentu znaleźć można bramy przeznaczone do garaży ogrzewanych.

Wykończenie bramy

Bramy segmentowe są dostępne w różnych wykończeniach. Można je dopasować do budynków o różnych stylach i kolorystyce. Częste rozwiązanie stanowią białe i kolorowe bramy o przystępnej cenie. Metalizowane wersje należą do najnowszych rozwiązań. Wiele domowników decyduje się także na stylowe drewnopodobne bramy, zbudowane z paneli w okleinie drewnopodobnej.

Regulamin korzystania z serwisu