Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Własny dom to duża przestrzeń, intymność i szczęście, że posiadamy własny kawałek ziemi. Ale to również konieczność podejmowania wielu decyzji, od których zależy wygoda codziennego mieszkania w nim. Duży wpływ na komfort dnia powszedniego ma bez wątpienia rodzaj bramy garażowej. Szczególnie, kiedy każdego ranka i wieczora wyjeżdżamy i wjeżdżamy do garażu, aby zaparkować w nim samochód. Czym wobec tego powinniśmy się kierować, kiedy musimy wybrać odpowiednią bramę?

Brama manualna czy automatyczna?

Pierwsze, zasadnicze pytanie, dotyczy podjęcia decyzji między bramą manualną a automatyczną. W dzisiejszych, nowoczesnych czasach, to właśnie bramę automatyczną najchętniej widzielibyśmy w swoim garażu. Chociaż jej koszt jest wyższy, to komfort związany z jej użytkowaniem jest nieporównywalnie większy niż w przypadku bramy ręcznej. Jeśli korzystamy z bramy codziennie, na pewno nie będziemy chcieli otwierać jej własnymi rękoma, cały czas wychodząc i wchodząc do samochodu. Brama automatyczna jest również jedynym dobrym rozwiązaniem, kiedy z garażu wyjeżdżamy wprost na ruchliwą ulicę. Wówczas nie mielibyśmy nawet miejsca, aby zatrzymać auto i zamknąć garaż. Jakie kwestie są istotne w przypadku bram garażowych automatycznych?

Technologia zastosowana w napędach automatycznych

Ogromne znaczenie mają technologie zastosowane w napędach automatycznych. To one decydują bowiem o prędkości otwierania się bramy i hałasie, jaki będzie się przy tym wydobywał. Mechanizm powinien być cichy, a brama nie powinna otwierać się przez 10 minut. Optymalną prędkością jest 140 mm/s do 260 mm/s.

Radiowe sterowanie napędem

Jeśli decydujemy się na bramę automatyczną, liczymy na najwyższy komfort jej użytkowania. Taki zapewni nam jedynie radiowe sterowanie napędem, pozwalające bez wysiadania z pojazdu otwierać i zamykać bramę. Służy temu pilot, którego zasięg w terenie zabudowanym powinien wynosić około 150 metrów, a w niezabudowanym – nawet 300 metrów. Dzięki temu możemy wcześniej otworzyć bramę, zanim jeszcze dojedziemy do domu. Tym samym oszczędzimy czas, którego zawsze jest nam za mało.

Automatyczne rozpoznawanie przeszkody

Brama garażowa powinna być bezpieczna. To dla nas szczególnie istotne, kiedy mamy dzieci. Dobra brama jest wyposażona w system automatycznego rozpoznawania przeszkody. Dlatego, jeśli tylko napotka nawet najmniejszy opór, zamiast dalej się otwierać – cofa się. Co za tym idzie, i maluchy, i zwierzaki, i pozostawione koło garażu sprzęty nie będą zagrożone.

Atesty i certyfikaty

Najwyższej jakości bramy powinny również posiadać należyty atesty i certyfikaty.

Jeśli mają takie wyróżnienia, możemy być pewni, że brama spełni nasze oczekiwania, a jej użytkowanie będzie wygodne – komentuje nasz rozmówca z firmy SCMB w Szczecinie.

Brama musi być solidna i wytrzymała, a wszystkie jej elementy mają być bezawaryjne. Kluczową częścią jest pasek zębaty, który najczęściej ulega usterkom. Powinniśmy wybrać taką bramę, w przypadku której producenci zadbali o wysoką odporność paska na zerwanie oraz brak konieczności jego oliwienia i konserwacji.

Zwracajmy uwagę na niniejsze kwestie, a bez wątpienia będziemy zadowoleni z wyboru takiej, a nie innej bramy.

Regulamin korzystania z serwisu