Jak dopasować furtkę do ogrodzenia posesyjnego?

Ogrodzenie jest ważnym elementem każdej posesji. Powinno być nie tylko dopasowane do stylu nieruchomości, ale przede wszystkim trwałe i funkcjonalne. Dobrze dobrane brama wjazdowa i furtka pozwalają skutecznie zabezpieczyć prywatny teren przed wtargnięciem niepożądanych osób. Ważne jest nie tylko wybranie właściwego modelu, ale też właściwe zamontowanie furtki. Na co zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje.

Jak dobrać furtkę ogrodzeniową?

Furtka ogrodzeniowa to nie tylko ważny element ogrodzenia posesyjnego. To także wizytówka domu oraz łącznik pomiędzy terenem prywatnym a publicznym.

Ważne jest odpowiednie dobranie jej rozmiaru. Nie powinna być węższa niż 90 cm, przy czym wysokością powinna dorównywać pozostałym elementom ogrodzenia. Chcąc uzyskać estetyczny efekt, warto postawić na jednolite ogrodzenie posesyjne, furtkę i bramę wjazdową – wyjaśnia ekspert z firmy BOJAN Ogrodzenia Mateusz Bobek.

Ważne jest nie tylko zastosowanie tego samego materiału, ale też utrzymanie całości w identycznym stylu.

W przypadku domów klasycznych doskonale sprawdzą się warianty z drewna czy też prostych, stalowych przęseł. W nieco bardziej okazałych nieruchomościach dużo lepszym wyborem będą ogrodzenia z kutego żelaza, wzbogacone o dodatkowe elementy dekoracyjne. W przypadku w pełni nowoczesnych posesji świetnym wyborem będą proste furtki wykonane z profili poziomych lub siatki.

Czy montaż furtki ma znaczenie?

Chcąc odpowiednio dopasować furtkę do ogrodzenia posesyjnego, warto zadbać nie tylko o jej estetyczny wygląd, ale też prawidłowy montaż – zapewni on bowiem bezproblemową codzienną obsługę elementu. Warto pamiętać, że może ona otwierać się w dowolnym kierunku, jednak praktyczniejsze jest postawienie na furtkę wejściową uchylającą się do wewnątrz. Z uwagi na fakt, iż jest ona najczęściej zlokalizowana w pobliżu bramy wjazdowej, powinna zostać przymocowana do stabilnego słupka, prawidłowo umiejscowionego w podłożu.

Równie ważne jest prawidłowe wyregulowanie zawiasów, które odpowiadają za płynne zamykanie i otwieranie. Konieczne jest także wyposażenie jej w solidny zamek z opcją rygla elektromagnetycznego oraz oświetlenie, które ułatwi poruszanie się w jej pobliżu w porze wieczornej.

Wybierając odpowiednią furtkę, jak i pozostałe elementy ogrodzenia posesyjnego, należy pamiętać, że jest to element znacznie zwiększający poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Odpowiednie jego dopasowanie do stylistyki ogrodzenia czy rodzaju elewacji pozwala również podkreślić wyjątkowy charakter nieruchomości.

Regulamin korzystania z serwisu