Jak działają bramy segmentowe?

W dzisiejszych czasach rządzi minimalizm i funkcjonalne rozwiązania. Właśnie to łączą w sobie bramy segmentowe. Nie tylko zajmują najmniej miejsca ze wszystkich dostępnych na rynku, ale też kuszą korzystną ceną i nadzwyczaj łatwą obsługą. Te z automatycznym napędem to prawdziwe perełki, które gwarantują cenny komfort. Co istotne, mają też właściwości izolacyjne i akustyczne, więc zapewniają ciepło i ciszę. Jak działają bramy tego typu?

Bramy segmentowe – w jaki sposób działają?

Bramy segmentowe są tworzone z połączonych segmentów – jak wskazuje ich nazwa. Mogą być poziome lub pionowe, wykonane z rozmaitych materiałów, w tym drewna lub stali. Pomiędzy panelami są umieszczone uszczelki. To one odpowiadają za właściwości izolacyjne i akustyczne. Wyciszają i zapewniają ciepło wewnątrz garażu.

Równie istotną rolę odgrywają prowadnice – pionowe i poziome. Są rozmieszczone po obydwóch stronach otworu drzwiowego oraz pod sufitem. To właśnie one odpowiadają za podciąganie bramy segmentowej, a podczas jej podnoszenia segmenty wsuwają się w poziome prowadnice.

Warto wiedzieć, że bramy tego typu występują w dwóch wersjach – ręcznej i automatycznej. Oczywiście to ta druga jest najchętniej wybierana. Po co utrudniać sobie życie i za każdym razem wysiadać z auta, jeśli można wygodnie otworzyć garaż w kilka sekund? Do tego na rynku można znaleźć dodatkowe zabezpieczenia, takie jak piloty z automatyczną transmisją niepowtarzalnego kodu. Skutecznie chronią przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.

Czy warto postawić na bramy segmentowe?

Mogłoby się wydawać, że bramy tego typu to wybór osób, które mają małą przestrzeń do zagospodarowania lub ich wjazd jest blisko ruchliwej ulicy. Oczywiście to też, jednak chętnie z nich korzystają… po prostu wszyscy. Dlaczego?

Bramy segmentowe są bardzo łatwe w montażu, można je znaleźć nawet w wersji bocznej. Zapewniają bezpieczeństwo, gdyż mają dodatkowe zabezpieczenia, chroniące przed pęknięciem sprężyn czy przytrzaśnięciem palców.

Są także wyposażone w fotokomórki – jeśli podczas zamykania jakiś obiekt przesłoni ich linię, zmienią swój tryb pracy na ponowne otwieranie. W dodatku z zetknięciem z jakimkolwiek przedmiotem również się zatrzymują i cofają. Bezawaryjne, nie są w stanie zahaczyć pojazdu w żaden sposób – nie mają wystających elementów.

Jak mówi specjalista z firmy Producent Okien i Drzwi PCV i Aluminium BROS, bramy segmentowe wyglądają bardzo atrakcyjnie. Dostępne w przeróżnych kolorach, w tym w bieli, czerni, brązach, butelkowej zieleni – i wielu, wielu innych – mogą mieć panele o różnej grubości, np. 40 mm. Z łatwością je dopasujesz do swojego garażu i całego otoczenia – wszystko zależy od Ciebie.

Regulamin korzystania z serwisu