Brama garażowa zamknięta

Jaka brama garażowa sprawdzi się na wąskiej posesji?

Brama garażowa powinna zapewniać bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygodę w codziennym użytkowaniu. Poza tym istotną rolę odgrywa jej estetyka. Wybór jednego z wielu różnych rodzajów bramy nie jest prosty. Utrudnione zadanie mają jednak właściciele niedużych i wąskich posesji. Jakie rozwiązanie sprawdzi się na tego typu terenach? Sprawdź, jaką bramę garażową wprowadzić na wąskiej posesji.

Garażowa brama segmentowa na wąskiej posesji

Zagospodarowanie wąskiej posesji wymaga poświęcenia czasu na zaplanowanie każdego z wprowadzanych elementów. Mogłoby się wydawać, że wybór bramy garażowej nie należy do najważniejszych, jednak poszczególne rodzaje bram wprowadzą inny efekt. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu wrażenia lekkości oraz przestronności, powinieneś dokładnie przyjrzeć się potencjalnym rozwiązaniom. Dużą popularność zyskały garażowe bramy segmentowe zbudowane z kilku poziomych segmentów, połączonych ze sobą zawiasami. Na czym polega ich mechanizm?

Podczas otwierania segmenty przesuwają się w górę po zamontowanych prowadnicach. Ostatecznie brama jest ukryta pod sufitem garażu. W przeciwieństwie do bram rozwiernych, których drzwi otwierają się na boki, to rozwiązanie umożliwia swobodny wjazd do wnętrza garażu. Segmentowe bramy nie wymagają dużej ilości miejsca i nie ograniczają dostępnej przestrzeni. Co ważne, są wygodne w użytkowaniu dzięki elektrycznemu napędowi. Nie trzeba wychodzić z samochodu, aby je otworzyć.

Jakie bramy garażowe można wprowadzić na wąskiej posesji?

Roletowe bramy garażowe to opcja idealna dla osób, które mają wąską posesję oraz nieduży garaż. Mechanizm polega na zwijaniu kurtyny bramy na specjalny wałek. Wśród ich zalet można wyróżnić wygodę w codziennym użytkowaniu, za którą odpowiada napęd elektryczny. Działanie roletowych bram garażowych nie opiera się na prowadnicach, a więc ich konstrukcja nie potrzebuje dużo miejsca. Bramę garażową powinieneś zakupić od doświadczonych specjalistów, np. od producenta okien Drutex z Nowego Sącza, aby produkt służył niezawodnie przez wiele lat.

W razie problemów eksperci pomogą Ci w wyborze odpowiedniego rodzaju bramy. Niektórzy właściciele wąskich posesji decydują się na zakup uchylnej bramy garażowej, której montaż nie jest skomplikowany. Ten mechanizm polega na uniesieniu skrzydła konstrukcji nad samochód, a następnie ukryciu go pod sufitem. Garażowe bramy uchylne nie sprawdzą się na posesjach z krótkim podjazdem. Jeżeli nie wiesz, na jakie rozwiązanie postawić, nawiąż kontakt z pracownikami polecanej firmy.

Regulamin korzystania z serwisu