brama garażowa

Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę garażową?

W przypadku domów jednorodzinnych często dodatkowym pomieszczeniem, na które decydują się właściciele posesji, jest garaż. Można w nim trzymać samochód bądź inny pojazd albo może on służyć jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Podczas budowy garażu warto zastanowić się nad tym, jaka brama ma zostać w nim założona. Dwa główne rodzaje obejmują drzwi manualne lub automatyczne.

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Na rynku można spotkać 4 rodzaje bram garażowych. Jedne z nich to rozwiązania segmentowe, które otwierają się pionowo i chowają się pod sufitem, dzięki czemu oszczędza się przestrzeń, kiedy garaż jest otwarty. Kolejnym sposobem obsługi bramy jest wykorzystanie systemu roletowego. Drzwi składają się w ten sam sposób, co przesłony na oknach w mieszkaniu.

Można spotkać się również z bramami rozwieranymi. Rozwiązanie to powoduje, że drzwi od garażu otwierają się na oścież. Natomiast bramy uchylne działają w podobny sposób jak segmentowe. Jednak tutaj drzwi podnoszą się w całości, a nie są łamane w wyznaczonych miejscach. Dlatego też to rozwiązanie można nazwać zero-jedynkowym, ponieważ garaż jest zamknięty lub otwarty. Nie ma możliwości pozostawienia pomieszczenia częściowo przymkniętego

Czy warto wybierać bramy garażowe automatyczne?

Istnieje możliwość, aby bramy garażowe otwierały się w sposób automatyczny. Pozwoli to kierowcy otworzyć pomieszczenie, nie wysiadając z samochodu, a następnie zaparkować w środku. Znacząco przyspiesza to cały proces i nie stwarza zagrożenia w postaci kradzieży samochodu podczas otwierania garażu w tradycyjny sposób.

Jednak zdarza się, że automatyka zawodzi. Szczególnie w okresie zimowym automatyczne bramy garażowe są podatne na usterki. Podczas silnych mrozów poszczególne elementy silnika mogą odmówić współpracy, przez co wjazd do garażu nie będzie możliwy. Nie zaleca się otwierania automatycznej bramy na siłę, ponieważ wtedy zamontowane siłowniki mogą ulec awarii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Najważniejszym elementem, na jaki trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania bramy garażowej, jest jej trwałość. Drzwi do pomieszczenia najprawdopodobniej będą wielokrotnie otwierane oraz zamykane podczas ich eksploatacji. Warto też, aby były one antywłamaniowe. Rozwiązanie to pozwala nie martwić się o kradzież dobytku. Dodatkowym atutem może być wybór bramy garażowej pochodzącej od firmy, która może wykonać też jej montaż tak jak w przypadku firmy Kasperski.

Same bramy mogą być też wyposażone w różne czujniki, które podpowiadają kierowcy czy znajduje się w dobrym położeniu. Niektóre też mają specjalne diody, ułatwiające poruszanie się po pomieszczeniu.

Regulamin korzystania z serwisu