brama garażowa

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe zapewniają autu bezpieczeństwo. Chronią przed wpływem czynników atmosferycznych oraz wizytą nieproszonych gości. Jednocześnie wysokiej jakości brama garażowa stanowi zabezpieczenie termiczne, co jest szczególnie ważne, gdy garaż jest połączony z budynkiem mieszkalnym. Brama wpływa także na estetykę – może dopełnić wygląd posesji albo ją oszpecić. Poznaj rodzaje bram garażowych.

Bramy segmentowe

Pierwszym typem bram garażowych, który przybliżymy w tym artykule, są bramy segmentowe. Składają się one, jak sugeruje nazwa, z poziomych segmentów ułożonych względem siebie prostopadle. Jak działa ten rodzaj bramy garażowej?

Gdy brama jest zamknięta, segmenty stanowią jedną płaszczyznę – mówi przedstawiciel firmy Okna Jachimczak. – Gdy brama jest podnoszona, segmenty przemieszczają się tak, że składają się, układają jeden na drugim, stają się kompaktowe.

Takie rozwiązanie jest bardzo dobre w przypadku małych garaży, w których trudno znaleźć miejsce na otwieranie np. bramy uchylnej. Segmenty podczas składania się pozostają cały czas w świetle wjazdu, więc nie ma ryzyka, że zahaczą o auto wewnątrz lub na zewnątrz. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca nad bramą wewnątrz garażu, przy suficie, więc w żaden sposób nie ograniczają przestrzeni i możliwości przechowywania w garażu.

Bramy segmentowe mają przy tym doskonałe właściwości izolacyjne – wnętrza poszczególnych paneli są wypełnione tworzywami chroniącymi przed ucieczką ciepła, a segmenty są skutecznie uszczelnione. Nie należy pomijać także wyjątkowych cech estetycznych. Bramy segmentowe mogą przyjmować właściwie dowolne kolory i są dostępne w wielu rodzajach przetoczeń, które jeszcze podnoszą walory wizualne.

Bramy rolowane

Drugim godnym polecenia rodzajem bram garażowych są bramy rolowane. Podobnie jak bramy segmentowe, nie potrzebują one wiele miejsca ani w garażu, ani przed nimi i nie zabierają przestrzeni nawet w czasie otwierania, co szczególnie docenią właściciele niewielkich garaży.

Bramy rolowane przypominają pod względem działania zewnętrzne rolety okienne. Opuszczona brama rolowana, podobnie jak segmentowa, tworzy szczelną płaszczyznę złożoną z wąskich lameli. Podczas podnoszenia zwija się w rulon, który chowa się w kasecie ochronnej. Dużą zaletą bram rolowanych jest łatwość dostosowania ich do każdych warunków. Kaseta może być bowiem montowana wewnątrz lub na zewnątrz garażu, natynkowo lub podtynkowo. Dzięki temu brama rolowana może być instalowana nawet w bardzo małych garażach, w których każdy centymetr sześcienny przestrzeni ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu