kategoria: Budowa

Montaż fotowoltaiki

Zestawy fotowoltaiczne. Co wchodzi w ich skład?

Instalacje do wytwarzania prądu pochodzącego ze słońca stają się coraz popularniejsze. Na osiedlach domów jednorodzinnych częściej dostrzec można charakterystyczne panele ułożone na dachach. Ogniwa PV to główna i największa część zestawu fotowoltaicznego, z którym najczęściej jest kojarzony. Zestawy te składają się ze znacznie większej ilości komponentów, dowiedz się z jakich.

Na czym polega budowa domów od A do Z?

Budowa domu jednorodzinnego stanowi bardzo często kilkuletni proces. Większość ludzi angażuje w tę inwestycję wielu samodzielnych fachowców lub firmy budowlane. W takim przypadku konieczne jest nadzorowanie prac, aby wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami. Niewiele osób wie, że istnieje także możliwość zlecenia budowy domu od A do Z. Takie rozwiązanie może być o wiele bardziej wygodne i szybkie. Profesjonalna firma nie tylko wybuduje dom, ale także zadba o jego wykończenie oraz umeblowanie. Dzięki temu będziemy mogli od razu wprowadzić się do w pełni urządzonego budynku. Dlaczego warto wybrać budowę domu od A do Z?

Ścianki działowe

Ścianki działowe i ich rola w pomieszczeniach sanitarnych

W przestrzeniach umywalni i toalet publicznych ścianki działowe wyznaczają miejsca do korzystania z instalacji WC czy natrysków oraz tworzą przepierzenia między pisuarami. Ich najważniejszymi zadaniami jest zapewnienie osobom korzystającym z kabin komfortu i intymności. Nie muszą więc być ani masywne, ani dźwigać ciężarów konstrukcyjnych, dlatego coraz częściej buduje się je z lekkich i łatwych w montażu płyt laminowanych lub wiórowych.

Kotły na paliwa stałe w układzie zamkniętym

Nie ma domu jednorodzinnego bez prawidłowego systemu grzewczego. W ostatnich latach zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury kotły na paliwa stałe w układzie otwartym wyparła instalacja zamknięta, droższa i niosąca więcej niebezpieczeństw, ale bardziej opłacalna. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się też na tzw. układy mieszane, łączące oba typy kotłów grzewczych.

Etapy budowy domu jednorodzinnego

Budowę domu jednorodzinnego lub innego budynku zawsze możemy podzielić na kilka podstawowych etapów. Pierwszy krok to osiągnięcie tzw. etapu stanu zerowego, dalej stanu surowego otwartego oraz stanu surowego zamkniętego. W naszym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób należy zrozumieć te nazwy. Poszczególne prace mogą być wykonywane przez firmę zajmującą się kompleksową realizacją inwestycji budowlanych.

Budowa domku kanadyjskiego

Domki kanadyjskie jako obiekty całoroczne

Obywatele Skandynawii czy Niemiec od wielu lat chętnie zamieszkują tzw. kanadyjczyki, które wywodzą się z Kanady i USA. Kojarzą się w Polsce głównie z domkami letniskowymi. Powodem ich niewielkiej popularności mogą być błędne przekonania co do wytrzymałości czy kosztów tych konstrukcji. Tymczasem domki kanadyjskie są tanie, ekologiczne i oszczędne w eksploatacji, sprawdzają się o każdej porze roku i wcale nie są gorsze od murowanych budynków.

Przydomowa oczyszczalnia

Zalety przydomowej oczyszczalni biologicznej

Przy budynkach jednorodzinnych coraz częściej zaczyna się montować przydomowe oczyszczalnie biologiczne. Ich stosowanie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Są lepsze od zwykłych oczyszczalni, ponieważ lepiej radzą sobie ze ściekami, nie zanieczyszczając przy tym gleby i wód powierzchniowych. Jakie poza tym zalety mają Przydomowe oczyszczalnie biologiczne? 

Sporządzenie kosztorysu budowlanego

Jakie instalacje na budowie podlegają kosztorysowaniu?

Powstawanie budynku to szereg inwestycji oraz planowanie wszelkich rozwiązań. W trakcie prac koniecznie należy wykonać usługę stworzenia kosztorysu instalacji. Dokument ten ułatwia inwestorom uzyskanie kredytu oraz pozwala utrzymać zakładany budżet przy wydatkach związanych z projektem. Wykonanie kosztorysu pozwala także na weryfikację podwykonawców, którzy współpracują przy budowie.

Betoniarka

Najważniejsze parametry betonu, na które zwracamy uwagę przy wyborze mieszanki

Planując zakup wysokojakościowego betonu, dobrze jest mieć na uwadze specyfikę wybranego produktu. By jednak wiedzieć, jaka mieszanka jest dobra, konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się z najbardziej kluczowymi parametrami betonu i tym, jakie są możliwości w tym względzie. Wybór właściwego betonu jest niezwykle ważny, każdorazowo więc należy dokładnie przemyśleć jego zakup.

Niwelacja terenu

Jak przebiega proces niwelacji terenu?

Przed przystąpieniem do budowy, konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Trzeba ocenić, czy grunt spełnia warunki świadczące o tym, że nadaje się on do postawienia na nim budynku. Potem można przejść do wykonywania prac przygotowawczych, a jedną z nich jest niwelacja terenu. Na czym polega to działanie i jaki jest jego cel? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć.

Regulamin korzystania z serwisu