kategoria: Budowa

Czym charakteryzują się płyty budowlane MFP?

Płyty budowlane MFP zaliczają się do materiałów drewnopochodnych i cieszą się obecnie ogromną popularnością w budownictwie mieszkaniowym. Wszystko to za sprawą ich uniwersalności pod względem zastosowania. Wykorzystuje się je nie tylko podczas wznoszenia budynku, ale również w trakcie jego późniejszej modernizacji. Są one zbudowane z drewnianych wiór połączonych ze sobą przy użyciu żywic syntetycznych. Jakie są ich największe zalety?

Efektowne wykończenie podłogi drewnianej

Podłoga drewniana jest niezwykłym materiałem, który dodaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Drewno sprawia, że wnętrze zyskuje ciepło, a zarazem osobliwy urok. Jest to materiał, który z łatwością możemy łączyć z innymi, nawet bardzo nowoczesnymi elementami wyposażenia. Dzięki temu podłoga drewniana sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrach. Jednak, aby osiągnąć spójną całość, należy zadbać o odpowiednie wykończenie podłogi drewnianej.

Budynki inwentarskie

Do czego służy budynek inwentarski?

Krowy, świnie, kaczki, gęsi… te zwierzęta również mają swoje domy. Nazywa się je powszechnie budynkami inwentarskimi. Te obiekty znacznie się od siebie różnią i spełniają rozmaite funkcje. Mogą mieć formy rzędowe, gwiaździste, być skonstruowane ze stali lub innego tworzywa. Wiele ich parametrów ustalasz samodzielnie, a inne narzucają przepisy. Jaka więc jest rola budynków inwentarskich, jak powinny być wyposażone i co musisz o nich wiedzieć?

Właściwości piasku budowlanego

Piasek, choć niepozorny, jest surowcem bez którego trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby współczesny świat. Dlaczego? Ponieważ jest on jednym z składników szerokiej gamy materiałów budowlanych, odpowiadającym za ich trwałość i wytrzymałość. W opinii wielu fachowców z branży i ekonomistów, piasek to jeden z najcenniejszych materiałów na świecie. Poznajmy bliżej jego właściwości i zastosowanie.

Dom pasywny

Dom szkieletowy jako przykład budownictwa pasywnego

Domy szkieletowe, niezwykle popularne w krajach zagranicznych, cieszą się coraz większym zainteresowaniem również wśród polskich klientów. Jest to spowodowane głównie tym, że ich budowa przebiega bardzo szybko, więc nie trzeba zbyt długo czekać na zamieszkanie w nowym, wymarzonym lokum. Idea tworzenia domów szkieletowych jest dobrym przykładem budownictwa pasywnego. Podpowiadamy więc, czym się ono charakteryzuje oraz jakie kryteria musi spełniać każdy dom szkieletowy.

Zbiorniki PEHD w systemach pompowni ścieków

Pompownie ścieków są coraz chętniej wykorzystywane nie tylko przez właścicieli domów, ale też budynków użytku publicznego. Restauracje, hotele i zakłady pracy stawiają na montaż takich, które są wyposażone w najlepszej jakości podzespoły. Niezwykle istotnym elementem całej instalacji jest zbiornik. Musi być jak najbardziej szczelny i solidny. Godne polecenia są modele PEHD. Dowiedz się, dlaczego są tak cenione w systemach pompowni ścieków.

płytki na elewacje

Płytki idealne na elewacje. Przegląd rozwiązań

Wykończenie budynku, wbrew pozorom, stanowi jeden z ważniejszych etapów budowy. Względy estetyczne nie są bowiem bez znaczenia, a elewacja budynku stanowi przysłowiową kropkę nad i. Pośród dostępnych obecnie na rynku rozwiązań, bardzo dużym powodzeniem cieszą się płytki elewacyjne. Które z nich będą najlepszym wyborem? Jakie płytki będą idealne na elewację?

Dom drewniany kontra murowany. Porównanie rozwiązań

Każdy, kto planuje i marzy o budowie domu, staje wkrótce przed wyborem technologii, w jakiej ma być on zbudowany. Przed podjęciem decyzji, warto poznać wady, jak i zalety każdej z nich, porównać koszty i inne aspekty związane z budową tradycyjnego domu oraz tego drewnianego. Dom o konstrukcji drewnianej czy tradycyjny dom murowany? Jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze?

Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym. Gdzie i kiedy warto je budować?

Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym potocznie nazywamy szambami ekologicznymi. To dobrze znane od lat, skuteczne rozwiązanie problemu przydomowych ścieków. Główne elementy oczyszczalni tego typu to osadnik gnilny i układ drenażu rozsączającego – schemat działania tego urządzenia przypomina schemat działania biologicznej oczyszczalni ścieków, jednak trochę się różni. Jak działa szambo ekologiczne, gdzie i kiedy warto je budować?

Na czym polega drenaż horyzontalny?

Tradycyjne drenaże opaskowe, powierzchniowe, czy też francuskie, z użyciem systemu rur drenarskich, studzienek chłonnych, obsypki filtracyjnej, studni zbiorczych, pomp, zasypki żwirowej owiniętej w geowłókninę itd. są stosowane głównie do zabezpieczaniu fundamentów budynków przed penetracją wody. Natomiast drenaż horyzontalny, o którym mamy tutaj mówić, jest bardziej uniwersalną i wyrafinowaną metodą, przy której pomocy można odwadniać również m.in. tzw. odwrócone dachy. Objaśniając ideę tej metody, odwołamy się do tego właśnie zastosowania.

Regulamin korzystania z serwisu