kategoria: Budowa

Sucha zabudowa – zastosowania i korzyści

Jeśli ktoś na co dzień niemający wiele wspólnego z budownictwem, słysząc o suchej zabudowie, pomyślałby sobie, że najwidoczniej jest to jakiś sposób budowania bez wody, to jego skojarzenie nie byłoby dalekie od prawdy. Istotnie, ta nowoczesna i bardzo popularna metoda wykańczania wnętrz nie wymaga zarabiania wodą betonu, gipsowego lub cementowo-wapiennego tynku, żadnej szlichty, ani innych tym podobnych materiałów.

Jak wykonać ścianki działowe?

Ścianka działowa to nic innego jak wewnętrzna ściana w pomieszczeniu, która nie stanowi elementu konstrukcji budynku. Ich wykonanie pozwala na dokonywanie dowolnej aranżacji przestrzeni. Można je dowolnie wykonywać, rozburzać – wszystko po to by powiększyć bądź zmniejszyć przestrzeń. A w jaki sposób się je wykonuje? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Sposoby oświetlania parkingów

Parkingi to specyficzne miejsca, jeśli chodzi o możliwości zastosowania oświetlenia. Z jednej strony potrzebne jest tam niezwykle wydajne i mocne światło, które zapewni bezpieczeństwo korzystającym z miejsc parkingowych, z drugiej strony wykorzystana technologia powinna być energooszczędna, a to ze względu na dużą powierzchnię tego typu obiektów. Z tego powodu na parkingach coraz częściej stosuje się oświetlenie LED.

Krawężniki gumowe i ich zastosowanie

Bezpieczne nawierzchnie oraz elementy gumowe są niezastąpione zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej. Najczęściej można spotkać je na placach zabaw, boiskach czy basenach oraz w innych miejscach na wolnym powietrzu, które są aranżowane z myślą o najmłodszych. Celem, dla którego stosuje się płyty SBR i EPDM oraz pasujące do nich gumowe krawężniki, jest ochrona zdrowia dzieci.

Wózki piętrowe. Charakterystyka

Wózki piętrowe bardzo często wykorzystywane są w magazynach, jak również w dużych sklepach, gdzie przy ich pomocy możliwe jest sprawne rozstawianie towaru. Dzięki swojej ogromnej uniwersalności – nie tylko pod względem dostępności modeli – znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Jakie wózki są najpopularniejsze? Sprawdź, czym się charakteryzują, zanim wybierzesz konkretny model.

Stal zbrojeniowa i jej wykorzystanie w budownictwie

Stop żelaza z węglem, czyli stal to jeden z najważniejszych dla współczesnego budownictwa materiałów budowlanych. Swój status zawdzięcza ona między innymi bardzo wysokiej wytrzymałości na różnego rodzaju obciążenia, możliwość łatwego formowania oraz łączenie ze sobą pojedynczych elementów, a także stosunkowo niewysokie koszty produkcji. Szczególną rolę pełni stal zbrojeniowa. Czym ona jest i do czego się ją stosuje?

Najpopularniejsze kruszywa drogowe

Kruszywa są bardzo popularnymi materiałami i wykorzystuje się je do wielu celów. Znajdują zastosowanie zarówno przy budowie domów i dróg, jak też podczas tworzenia wystroju ogrodu. Istnieją kruszywa, które różnią się od siebie m.in. przeznaczeniem i ceną. Jedną z grup są kruszywa drogowe. Czym się one charakteryzują i które z nich są najpopularniejsze?

Budowa domu szkieletowego

Koszty budowy domu szkieletowego

Własny, wolnostojący dom jednorodzinny jest marzeniem wielu osób. Jednocześnie stanowi ciekawą alternatywę dla kosztownych mieszkań deweloperskich w zbiorowym budownictwie. Budowa domu w technologii kanadyjskiej może być bardziej opłacalna niż zakup lokalu. To z kolei oznacza, że staje się on jak najbardziej realnym planem na przyszłość. Ile zatem kosztuje budowa domu szkieletowego?

Od czego zależy cena mieszkania?

Ceny mieszkań o podobnym metrażu mogą się od siebie znacznie różnić – dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W naszym artykule przyjrzymy się cenom mieszkań na rynku pierwotnym i sprawdzimy, co szczególnie wpływa na koszty zakupu nowego mieszkania od dewelopera. To przede wszystkim metraż i lokalizacja, ale nie tylko.

Praktyczne zastosowanie wylewek betonowych

Beton to zdecydowanie jeden z najważniejszych materiałów stosowanych przez branżę budowlaną. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, jest tani i można go dowolnie formować – słowem, jest tworzywem niezwykle uniwersalnym, znajdującym szerokie zastosowanie. Jednym z produktów z tej kategorii są tak zwane wylewki betonowe. Czym one są i do czego się je wykorzystuje?

Regulamin korzystania z serwisu