kategoria: Budowa

Elewacja poliwęglanowa

Możliwości wentylacyjne elewacji poliwęglanowych

Panele poliwęglanowe stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Poliwęglan, jako materiał, ma bardzo szerokie zastosowania i nieocenione właściwości. W porównaniu do szkła jest nawet 200 razy bardziej wytrzymały, dlatego stosuje się go nie tylko w budownictwie, ale także w ogrodnictwie. Panele poliwęglanowe charakteryzują się również dużą przepuszczalnością światła słonecznego, dzięki czemu doskonale doświetlają pomieszczenie naturalnym światłem. Panele wykonane z poliwęglanu pozwalają na docieplenie elewacji, dzięki możliwościom wentylacyjnym. Jak więc działa wentylacja paneli poliwęglanowych?

ogrodzenie betonowe

Ogrodzenia betonowe. Idealne do ogrodu

Pomimo tego, że na rynku zajdziemy wiele rodzajów ogrodzeń, betonowe przęsła i słupki od lat cieszą się wysoką popularnością wśród Polaków. Dzieje się tak, ponieważ ogrodzenia betonowe mają wiele niepodważalnych zalet. Postanowiliśmy przybliżyć wam cechy tego rodzaju płotu oraz przedstawić ich estetykę, która na pewno sprawdzi się w różnego rodzaju ogrodach.

ogrodzenie gabionowe

Mur kamienny na posesji. Wybór kamienia

Mur kamienny jest doskonałym wyborem niezależnie od tego, czy nasz dom ma nowoczesny czy bardziej rustykalny charakter. Doskonale nadaje się na ogrodzenie posesji, dając poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, a z czasem nabiera charakteru. Wybór odpowiedniego kamienia nie jest najłatwiejszy – dlatego podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

obróbka cieplna metali

Kontrola jakości obróbki termicznej metali

Obróbka termiczna metali jest niezbędna w produkcji części nie tylko do przemysłu motoryzacyjnego czy lotniczego. Cenią ją wszystkie branże. Jednak, aby ludzie mogli z niej korzystać bezpiecznie i pewnie, konieczne są kontrole jakości. Są one niepodważalną gwarancją niezawodności i wytrzymałości materiałów, które są weryfikowane. Dowiedz się więc, jak wygląda kontrola jakości obróbki termicznej metali.

filtrowanie wody

Nanofiltracja w praktyce

Filtrowanie wody jest coraz popularniejszą metodą, która jest dostępna praktycznie dla każdego. Dzięki filtracji można w prosty i szybki sposób oczyścić wodę z zanieczyszczeń, bakterii i innych drobnoustrojów. Istnieją różne stopnie jej zaawansowania, a najwyższym z nich jest nanofiltracja. Używając najnowocześniejszych urządzeń, można niemal zupełnie wyeliminować szkodliwe substancje i cieszyć się naprawdę czystą i zdrową wodą.

Pustaki wykorzystywane w stropach

Budowanie domu to niezwykle złożony oraz skomplikowany proces wymagający odpowiedniego projektu. Będąc w jego posiadaniu, konieczne jest dokładne przestrzeganie wszystkich wytycznych. Należy zwrócić uwagę również na wykorzystanie samych materiałów. Warto postawić na te, które charakteryzują się odpowiednimi właściwościami i wytrzymałością. Wielu specjalistów decyduje się na zastosowanie pustaków.

elewacja z płytki klinkierowej

Elewacja z płytki klinkierowej. Hit czy kit?

Elewacja decyduje o wyglądzie budynku, a także – ze względu na swoją funkcję ochronną – wpływa na trwałość ścian. Wśród różnych sposobów wykończenia fasady budynku niezmiennym powodzeniem cieszy się cegła klinkierowa. Jest ona jednak kosztowna, ma sporą masę, a jej układanie wymaga dużej ilości pracy. Lepszym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskanie podobnego efektu jest płytka klinkierowa.

Sprzęt do odpylania

Sprzęty i urządzenia służące do odpylania

Aby móc zorganizować niektóre stanowiska pracy, należy szczególnie zadbać o panujące tam warunki. Jest to bardzo ważne ze względu zarówno na zdrowie personelu, jak i stan znajdujących się tam maszyn. Uwagę należy poświęcić zwłaszcza jakości powietrza. Bywa, że w warunkach przemysłowych jest ono zanieczyszczone przez pyły. Dlatego należy wykorzystać tam specjalne sprzęty do odpylania.

Rozdzielnica elektryczna

Zastosowanie rozdzielnic elektrycznych

Stały dostęp do energii elektrycznej jest w dzisiejszych czasach jedną z podstaw naszego codziennego funkcjonowania – w końcu znacząca większość sprzętów, z których korzystamy zasilana jest właśnie elektrycznością. Dlatego tak ważne jest, żeby nasze domy i miejsca pracy posiadały solidną instalację elektryczną. Jej centrum stanowi tak zwana rozdzielnica elektryczna. Co to takiego i do czego służy?

klejenie na zewnątrz

Klejenie na zewnątrz. Co warto wiedzieć?

Klejenie powierzchni zewnętrznych jest obarczone szczególnym ryzykiem. Po pierwsze, zagrożona jest trwałość połączeń, bowiem na materiały wpływają bezpośrednio czynniki atmosferyczne i wilgoć. Po drugie, chodzi przecież o bezpieczeństwo osób przebywających na danym terenie – źle zamocowany element może upaść z dużą siłą. O jakich zasadach trzeba pamiętać?

Regulamin korzystania z serwisu