spawanie

Charakterystyka pozycjonerów spawalniczych

Nowoczesne pozycjonery spawalnicze produkowane są pod konkretne marki w taki sposób, by oferować je w połączeniu ze zrobotyzowanymi stanowiskami spawalniczymi na całym świecie. Dostępne są dzięki firmom, których misją jest robotyzacja procesów produkcji i mechaniczna obróbka metalu.

To pomocnicze urządzenia, które wykorzystywane są w częściowo zautomatyzowanych oraz zrobotyzowanych procesach spawalniczych – dzięki nim spawanie konstrukcji stalowych i innych elementów przebiega znacznie szybciej, efektywniej, bez problemów i bezpiecznie. Co warto o nich wiedzieć i czym się charakteryzują? W naszym artykule przyjrzymy się pozycjonerom SEVERT, które świetnie sprawdzają się między innymi u producentów maszyn budowlanych czy rolniczych.

 Zalety dobrych pozycjonerów spawalniczych

Pozycjonery spawalnicze, które wzięliśmy pod lupę, mają udźwig od 250 kg do 70 000 kg. Mają modułową budowę, co pozwala je dopasować do indywidualnych potrzeb zamawiającego – mówi nam przedstawiciel firmy SEVERT POLSKA z biurem w Gorlicach.

Ich konstrukcję charakteryzuje solidność i trwałość, obsługa jest prosta i doskonale ułatwia spawanie, montaż oraz manewrowanie naprawdę dużymi elementami. Pozwala to skutecznie redukować czas wykonania. Zastosowanie pozycjonerów spawalniczych SEVERT umożliwia zwiększenie produktywności. Dzięki temu, że elementy położone są optymalnie, poprawiamy jakość spawania i zwiększamy wydajność z pełnym przetopem. Zwiększamy bezpieczeństwo pracy dzięki znaczącej redukcji pracy suwnicą. Pozycjonujemy do 3 osi jednocześnie bez przezbrajania, które jest pracochłonne. Pozycjonery obsługuje się w łatwy sposób, co odciąża obsługę.

Jakim firmom dedykowane są pozycjonery spawalnicze?

Pozycjonery spawalnicze to doskonałe rozwiązanie dla firm, które świadczą kompleksowe usługi spawania konstrukcji stalowych, w tym zajmujących się spawaniem maszynowym konstrukcji ze stali wysokowytrzymałych popularną metodą MAG. Przykładem takiej firmy jest sam producent pozycjonerów, które omawiamy w naszym artykule – firma SEVERT wykonuje elementy nośne kołowych oraz gąsienicowych maszyn budowlanych, maszyn drogowych, dźwigów itp. Stosowana metoda MAG polega na spawaniu przy pomocy łuku elektrycznego, który jarzy się między elektrodą topliwą oraz spawanym materiałem. Jakość złącza, które powstaje w taki sposób, zależy nie tylko od umiejętności spawacza, ale także od jakości elektrody w formie drutu – powinien to być drut atestowany, pochodzący od sprawdzonego producenta.

Regulamin korzystania z serwisu