stal

Dlaczego warto zdecydować się na stalową konstrukcję obiektów przemysłowych?

Stal jest bardzo dobrym materiałem zarówno do produkcji drzwi, schodów, ogrodzeń lub balustrad, jak i do większych konstrukcji, takich jak omawiane w naszym artykule obiekty przemysłowe. Czym się charakteryzują i w jaki sposób właściwości stali przekładają się na odpowiedni materiał do budowy tego rodzaju obiektów? Odpowiedzi poznacie, czytając nasz artykuł – zapraszamy do lektury.

Jakie zalety posiadają stalowe konstrukcje?

Gotowe, wytrzymałe i przede wszystkim lekkie elementy ze stali decydują o popularności konstrukcji stalowych, które są dobrą alternatywą dla obiektów żelbetowych. Stalowe budowle cechują się szybkim czasem wznoszenia – zdarza się, że hale przemysłowe powstają już w ciągu jednego miesiąca. Ustawienie stalowej konstrukcji polega jedynie na złożeniu prefabrykowanych elementów oraz przykręceniu śrub. Co więcej, jest ona składana na miejscu, łatwo ją zdemontować i przenieść w inne miejsce i ma zwartą konstrukcję, umożliwiającą przechowanie złożonego obiektu na stosunkowo małej powierzchni. W trakcie projektu magazynu lub stalowej hali przemysłowej projektanci mogą odpowiednio dobrać wysokość i rozpiętość hali, aby optymalnie wykorzystać całą powierzchnię budynku i efektywnie zagospodarować działkę.

Szerokie wykorzystanie stali w przemyśle

Warto dodać, że budowa obiektów przemysłowych ze stali nie wymaga dużego budżetu, co wynika z faktu, że materiał ten jest szeroko dostępny na rynku, a rozwój techniki oraz wysoka mechanizacja wpływa pozytywnie na cały proces produkcji stali. Powierzchnie konstrukcji stalowych można łatwo dostosować do danych wymagań, dzięki czemu ich wykorzystanie w przemyśle jest szerokie – od hal magazynowych i logistycznych, przez przeładunkowe, po serwisowe, aby poprzestać jedynie na jednej branży.

Przedsiębiorstwem, które od prawie 30 lat świadczy najwyższej jakości usługi w zakresie wykonawstwa konstrukcji stalowych, jest Promus z Rudy Śląskiej. Oprócz konstrukcji i produkcji stalowych obiektów firma zajmuje się ich budową oraz montażem. Wprowadzając do życia nowe pomysły i unowocześniając park maszynowy, pracownicy usprawniają procesy produkcji i umożliwiają dostarczanie najbardziej nowatorskich rozwiązań. Ponadto firma Promus posiada liczne certyfikaty i referencje od zadowolonych klientów, które świadczą o profesjonalizmie wykonywanych usług.

Regulamin korzystania z serwisu