Jaki gres wybrać do łazienki?

Posadzka w łazience powinna być nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna. Łazienka to bowiem pomieszczenie, w którym panuje wysoka wilgotność, podłoga powinna być więc wykonana z materiału, który będzie antypoślizgowy oraz będzie szybko wysychał. Bardzo dobrym wyborem do każdej łazienki będą płytki gresowe. Które z nich warto wybrać do swojej łazienki?

Gres matowy – antypoślizgowy

Podłoga w łazience powinna być zarówno trwała i wytrzymała, jak i estetyczna wizualnie. Dobrym wyborem na wyłożenie posadzki w łazience jest gres matowy. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością na ścieranie oraz małą podatnością na wchłanianie wody, co ma ogromne znaczenie w przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności, jakimi bez wątpienia są pokoje kąpielowe. Gres matowy jest także odporny na działanie kwasów oraz substancji zasadowych, przez co możemy go bez obaw czyścić przy użyciu nawet silnych środków chemicznych. Sprzyja to zachowaniu łazienki i jej podłogi w czystości. Gres matowy, dzięki swojej nieco chropowatej powierzchni, jest także materiałem antypoślizgowym, nie ma więc obaw, że po kąpieli się na nim poślizgniemy. Ten i inne rodzaje gresu znajdziemy w ofercie dobrych firm zajmujących się wyposażeniem łazienek, np. warszawskiego Domeko.

Gres szkliwiony – łatwy w zachowaniu w czystości i atrakcyjny wizualnie

Bardzo popularnym rodzajem gresu, chętnie wybieranym na podłogi w łazienkach, jest także gres szkliwiony. Posiada on bardzo dobre parametry użytkowe oraz występuje w bogatym wzornictwie. Bez problemu możemy więc wybrać gres szkliwiony, który będzie pasował do estetyki naszej łazienki. Jego cechą charakterystyczną jest gładka i błyszcząca powierzchnia, przez co pięknie prezentuje się w pomieszczeniach z dobrym oświetleniem. Dzięki zastosowaniu zabezpieczającej warstwy szkła na płytce z gresu naturalnego, posadzka z niego wykonana jest odporna na ścieranie oraz na zabrudzenia. Gres szkliwiony jest także łatwy w myciu i czyszczeniu, przez co idealnie nadaje się do wykonania posadzki łazienkowej.

Gres polerowany lappato – połysk i antypoślizgowość w jednym

Osoby, które z kolei lubią błyszczące płytki podłogowe, ale nie chcą przy tym rezygnować z właściwości antypoślizgowych gresu, powinny postawić na gres lappato. Posiada on bowiem miejscami nierówną, pofalowaną powierzchnię, która znacznie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na mokrych lub wilgotnych płytkach. Gres lappato jest przy tym błyszczący, dzięki czemu stanowi idealny kompromis między gresem polerowanym a matowym. Będzie on doskonałym wyborem do każdej łazienki, w której liczy się nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność płytek podłogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu