Jak powinien być urządzony pokój hotelowy?

To, jak urządzony jest pokój hotelowy, ma decydujące znaczenie dla komfortu gości, a co za tym idzie – dla hotelarza, bo niezadowolony gość nigdy już nie wróci i nie poleci obiektu swoim znajomym. Jak powinien być urządzony pokój hotelowy, aby zapewniał wypoczynek w komfortowych warunkach? Czego nie może w nim zabraknąć? Dowiedz się, co znajdziesz w dobrym hotelu.

Komfort i swoboda – priorytet w pokoju hotelowym

Hotel to nie tylko miejsce noclegu, ale też regeneracji sił i oderwania się od codzienności. Dlatego łóżko, choć stanowi serce pokoju hotelowego, nie wystarczy do komfortowego wypoczynku.

Gość powinien mieć możliwość wygodnego rozłożenia wszystkich rzeczy, z którymi przyjechał. Dlatego w dobrym pokoju hotelowym nie może zabraknąć pojemnej szafy, która stanie się tymczasowym domem dla bagaży – znacznie wygodniejszym niż walizka. To samo dotyczy łazienki – musi być w niej nieco miejsca na wszystkie kosmetyki i przybory gościa hotelowego.

Choć hotele kojarzą się z urlopami i wypoczynkiem, nie brakuje osób, które pracują w podróży. Powinny one mieć zapewnione miejsce, przy którym wygodnie usiądą z laptopem. Stół z krzesłami to konieczny element wyposażenia także ze względu na to, że umożliwia wygodne zjedzenie posiłku, pakowanie i wiele innych czynności. Brak stołu to brak przestrzeni roboczej, a ta przydaje się niezależnie od powodu wyjazdu.

Gość powinien mieć możliwość zadbać o siebie i swoje rzeczy bez potrzeby angażowania załogi hotelowej – mówi przedstawiciel Hotelu Orle. – To daje poczucie swobody. Takie przedmioty, jak suszarka, żelazko, czajnik, telefon czy telewizor sprawiają, że goście są całkowicie samowystarczalni i nie muszą opuszczać pokoju ani wzywać obsługi, żeby przygotować się do wyjścia czy wypić herbatę.

Wieczornemu relaksowi sprzyja łagodne światło boczne. Dlatego w hotelach stosuje się lampki nocne ulokowane najczęściej na stolikach przy łóżku. Dzięki temu gość może w spokoju poczytać, mieć pod ręką telefon, szklankę wody czy leki.

Elastyczne rozwiązania w hotelowym pokoju

Hotelowe pokoje powinny być dostosowane do potrzeb gości, a te mogą być bardzo różne. Dlatego w pokojach hotelowych liczą się sprytne rozwiązania. Jednym z nich jest łączenie dwóch pojedynczych łóżek w jedno podwójne. Dzięki temu pokój może funkcjonować jako podwójny albo małżeński.

Ważnym elementem wyposażenia pokoju hotelowego jest… przestrzeń. Zapewnia ona swobodę ruchów, bez której nie może być mowy o komforcie. Pozostawienie wolnej przestrzeni pozwala gościowi nieco ją zmodyfikować, np. przesunąć stół bliżej okna, ale przede wszystkim umożliwia stworzenie dostawki – wstawienie dodatkowego łóżka dla dziecka albo nieprzewidzianego towarzysza podróży.

Estetyka pokoju hotelowego

Mówiąc o wystroju pokoju hotelowego, nie można pominąć estetyki. Ponieważ pokój hotelowy ma się podobać większości ludzi, najczęściej jest utrzymany w bezpiecznej stylistyce. Stonowane kolory trafiają w każdy gust i ułatwiają wypoczynek nad morzem. Uniwersalne i ponadczasowe meble nie przytłaczają niewielkiego przecież wnętrza.

Regulamin korzystania z serwisu