Kostka brukowa Colormix. Bogactwo barw i stylów

Kostka brukowa to niezwykle popularny materiał, używany do wykańczania wszelkiego rodzaju nawierzchni – chodników, ścieżek, podjazdów, parkingów, placów i wielu, wielu innych. Od lat 90-tych, kiedy kostka zaczynała stopniowo wypierać powszechnie stosowane do tej pory płyty betonowe, materiał ten przeszedł sporą metamorfozę. Jej owocem są między innymi kostki z systemu Colormix. Co warto o nich wiedzieć, czym się one charakteryzują?

Kostka Colormix – co to takiego?

Colormix to system kostki brukowej, składający się z pięciu rodzajów elementów. Wszystkie kostki wchodzące w skład systemu mają kształt trapezu – różnicę stanowią rozmiary, a konkretnie szerokość podstawy górnej i dolnej. Parametry te w przypadku najmniejszej kostki wynoszą 5,3 oraz 7,3 centymetra – w przypadku największej wymiary te to 9,3 oraz 11,3 cm. Cechą wspólną kostek jest ich jednakowa długość, wynosząca 9,1 centymetra. Tego typu elementy wchodzą w skład systemu Colormix Piccola – dodatkiem do nich jest palisada trapezowa Colormix, której wymiary to 14,8 cm długości, 8,45 i 13,85 cm szerokości (podstawy trapezu) oraz 30 cm wysokości. Palisada wykorzystywana jest do tworzenia spiętrzeń terenu, np. w celu wykonania schodów lub podwyższonego patio. Kostki w ramach systemu dostępne są w ofercie firmy PHU Mabud w różnych wariantach kolorystycznych – pastello, kasztanowym oraz kolorze jesieni. Palisada dostępna jest w kolorze czerwonym, brązowym i grafitowym.

Jedna kostka, mnóstwo możliwości

Specyficzny kształt oraz różnorodność wielkości i koloru kostki Colormix umożliwia stworzenie z niej niezwykle interesujących, nietypowych nawierzchni. Doświadczony brukarz jest w stanie z jej pomocą przyozdobić posesję atrakcyjnymi dla oka i ocieplającymi otoczenie wzorami, a także wyeksponować jej kształt i podział na poszczególne obszary. Kostka jest nie tylko efektowna, ale również bezpieczna w użytkowaniu – elementy palisadowe, używane do odgradzania połaci terenu wykonywane są w innych kolorach, dzięki czemu stanowią wyraźnie widoczną granicę danego obszaru. Jest to niezwykle ważne, jeśli kostka ma być użyta przy tworzeniu schodów lub innych wypiętrzeń w terenie – wyróżniająca się kolorem krawędź może zapobiec potknięciom i wypadkom.

Wszystkie podobne, a jednak różne

Ciekawą właściwością systemu Colormix jest, że choć elementy o tych samym wymiarach są do siebie podobne, to jednak widać w nich drobne różnice jeśli chodzi o zarys oraz fakturę. Przez to każdy element kostki jest wyjątkowym okazem, co dodatkowo podnosi szlachetne walory estetyczne tak wykonanej nawierzchni. Kostka Colormix sprawdzi się przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju nawierzchni, wobec których stosowane są wysokie wymogi pod względem estetyki – doskonale komponuje się zarówno z klasyczną architekturą, jak i nowocześniejszymi obiektami.

Regulamin korzystania z serwisu