metalowe-ogrodzenie

Metalowe ogrodzenia na wymiar – rozwiązanie nie tylko dla domu

Metalowe ogrodzenia na wymiar sprawdzą się doskonale jako parkany naszych posesji, ale nie tylko. Ich największą zaletą jest różnorodność wzorów oraz form. Idealnie nadają się do ogrodzenia hurtowni, niewielkich zakładów przemysłowych lub usługowych. Swoją funkcję spełniają również w przestrzeni publicznej, służąc do wydzielania skwerów, parków i placów zabaw.

 

Metalowe ogrodzenia na wymiar służą przede wszystkim jako parkany prywatnych posesji. Duże bogactwo wzorów, możliwość dostosowania ich wymiarów do konkretnej powierzchni działki, solidność oraz trwałość konstrukcji sprawiają, że pozostają najchętniej wybieraną formą ogrodzenia domów jednorodzinnych. Ze względu na różnorodność stylów, spełniają nie tylko funkcję zapewnienia bezpieczeństwa na terenie posesji, lecz również pełnią rolę reprezentacyjną, stając się kluczowym elementem aranżacji terenu. Gdzie jeszcze znajdują zastosowanie?

Przestrzeń publiczna

Zamówienia na metalowe ogrodzenia na wymiar składają nie tylko prywatni właściciele posesji, lecz również firmy, a także zarządcy obiektów użyteczności publicznej – zdradza pracownik firmy Stębud.

Tego typu ogrodzenie używane jest równie często do wyznaczania terenu skwerów i placów, ze względu na swoją solidną konstrukcję, która może wytrzymać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Odporna zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na warunki atmosferyczne, doskonale nadaje się do zamontowania w miejscach szczególnie narażonych na zniszczenie.

Dla inwestorów

Właściciele sklepów, zakładów usługowych oraz hurtowni to również klienci firm, produkujących metalowe ogrodzenia na wymiar. Składając zamówienie, zwracają uwagę zarówno na ich funkcję zabezpieczającą przed dostaniem się niepowołanych osób na teren zakładu produkcyjnego, jak i na funkcję reprezentacyjną dla całości obiektu. Część z nich wybiera zwykłą siatkę, będącą najtańszym typem ogrodzenia metalowego. Nie ma ona walorów estetycznych, jednak idealnie spełnia funkcje ochronne.

Popularnością wśród inwestorów cieszą się również stalowe ogrodzenia panelowe. Są bardzo solidne, trwałe oraz odporne na warunki atmosferyczne, a ich konstrukcja sprawia, że dobrze zabezpieczają posesję. Ponadto posiadają wiele rożnych ozdobnych wzorów, które można dopasować do profilu działalności firmy i które mogą sprawić, że potencjalny klient zwróci uwagę właśnie na nasz zakład.

Równie często wybierane zarówno przez właścicieli firm, jak i prywatnych posesji, jest ogrodzenie metalowe kute, wytwarzane ze stali i uważane za najbardziej eleganckie oraz luksusowe. Przez swoją stabilność, masywność i odporność na mechaniczne uszkodzenia, stanowi najlepsze zabezpieczenie przed włamywaczami. Najczęściej wykonywane jest na indywidualne zamówienie klienta, który sam wybiera wysokość, kształt, wzór oraz kute detale. Takie ogrodzenie sprawdzi się zarówno jako ogrodzenie okazałej willi, jak i siedziby firmy. Możemy być pewni, że będzie stanowić idealną wizytówkę naszego przedsiębiorstwa.

Regulamin korzystania z serwisu