Mieszkanie w pobliżu uzdrowiska. Zalety i korzyści

Wybierając miejsce do zamieszkania na stałe, szukamy przyjaznej lokalizacji – dobrze skomunikowanej z pracą, z pełną infrastrukturą czy też w pobliżu terenów rekreacyjnych, które uprzyjemnią codzienne życie. Wyjątkowo atrakcyjnym miejscem jest pobliże uzdrowiska. Jakie korzyści idą za taką lokalizacją? Jakie są zalety mieszkania tuż obok uzdrowiska?

Przykłady mieszkań przy uzdrowisku

Zanim przejdziemy do zalet mieszkania w pobliżu uzdrowiska, przyjrzyjmy się bliżej jednemu z taki usytuowanych osiedli. Zalicza się do nich Herkules Plaza. Jest to inwestycja położona w Świnoujściu w dzielnicy uzdrowiskowej (Dzielnica Nadmorska) zaledwie 300 metrów od plaży, która nie bez przyczyny jest zaliczana do najpiękniejszych w Polsce.

Obiekt składa się z 6 kondygnacji nadziemnych, na których mieści się 89 apartamentów o powierzchni od 18 do 35 metrów kwadratowych. Co ważne, apartamenty można łączyć i tym sposobem uzyskać komfortowe pełnowymiarowe mieszkanie nawet dla dużej rodziny. Dodatkowa podziemna kondygnacja to parking i pomieszczenia gospodarcze (m.in. niezależna kotłownia gazowa). Dodatkowe miejsca parkingowe zaplanowano na zewnątrz.

Ponadto osoby korzystające z apartamentów będą miały do dyspozycji: basen, jacuzzi, sauny fińską oraz parową, a także studnię lodową. Dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw na terenie obiektu.

Dlaczego warto zamieszkać przy uzdrowisku?

Bezpośrednie sąsiedztwo uzdrowiska niesie wiele korzyści osobom, które zdecydują się na taką lokalizację. Przede wszystkim otoczenie – plaża, lasy i parki – jest tu nie tylko piękne i zadbane, ale też korzystne dla zdrowia. Uzdrowiska w Świnoujściu mają szeroki zakres specjalizacji. Leczy się tu schorzenia: kardiologiczne, laryngologiczne, skórne, płucne, reumatologiczne, a także cukrzycę i otyłość. Na poprawę zdrowia wpływa zarówno nadmorski klimat, powietrze pełne minerałów z Bałtyku, jak i solanka. Woda, z której korzysta uzdrowisko, ma szereg właściwości prozdrowotnych oraz upiększających. Nie bez znaczenia jest także kojące nerwy otoczenie natury, wśród której można aktywnie wypoczywać.

Kolejna zaleta mieszkania w pobliżu uzdrowiska to bardzo bogata oferta rozrywkowa i usługowa. Znajdziemy tu restauracje i bary, salony kosmetyczne i fryzjerskie, gabinety masażu, pływalnie, siłownie, ośrodki spa, nie wspominając o sklepach czy aptekach. Sąsiedztwo uzdrowiska to także łatwy dostęp do specjalistów wielu dziedzin medycyny, fizjoterapeutów, trenerów. Mieszkając w pobliżu uzdrowiska, z łatwością zadbasz o ciało i ducha, a całe otoczenie będzie Ci sprzyjać!

Mieszkanie przy uzdrowisku to także idealna inwestycja. Lokalizacja ta zawsze będzie się cieszyła popularnością ze względu na liczne atrakcje i bliskość morza. Kupno apartamentu w pobliżu uzdrowiska to prosty sposób na uzyskiwanie dochodu pasywnego.

Regulamin korzystania z serwisu