Montaż rampy przeładunkowej

Na co zwrócić uwagę wykonując montaż rampy przeładunkowej?

Montaż rampy przeładunkowej musi zostać przeprowadzony w sposób prawidłowy i zgodny z przyjętymi standardami. Jest to jeden z najsilniej eksploatowanych elementów w trakcie prac przeładunkowych, dlatego brak precyzji w montażu może szybko doprowadzić do uszkodzenia elementu w trakcie prac. Należy również dostosować odpowiednią metodykę prac do zastanej sytuacji montażowej.

Montaż rampy przeładunkowej – najważniejsze czynniki

Prawidłowy montaż rampy przeładunkowej jest uzależniony od rozwiązań logistycznych, w które zaopatrzona jest dana hala magazynowa oraz stopnia jej zabudowy. Niektóre rozwiązania montażowe znacznie łatwiej jest zastosować w przypadku obiektów, które dopiero powstają, a inne w przypadku hal już gotowych, które wymagają zwiększenia ilości doków.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na montaż rampy przeładunkowej jest wybór odpowiedniego gniazda. Są to:

Gniazdo rampy PIT 010 – rampa z samonośną ramą spawana do zbrojenia obiektu.

Gniazdo rampy PIT 020 – gotowa konstrukcja ze stalową ramą i częściową podłogą betonową.

Gniazdo rampy PIT 030 – gniazdo analogiczne do powyższego modelu, tutaj jednak zamiast betonowej podłogi stosowana jest betonowa półka.

Gniazdo rampy PIT 040 – konstrukcja skrzyniowa, która spawana jest do zbrojenia, a następnie zalewana betonem.

Gniazdo rampy PIT 060 – na krawędziach gniazda znajduje się zabetonowany kątownik, który łączy się z trzech stron z ramą rampy.

Gniazdo rampy PIT 070-075-080 – w tym przypadku konstrukcja składa się z betonowych prefabrykatów i zaopatrzona jest w specjalne kotwy, który są spawane ze zbrojeniem. Podobnie jak w przypadku PIT 040 gniazdo jest zalewane betonem.

Sprzedażą i montażem ramp przeładunkowych zajmują się firmy, takie jak ELKO. Pracujący tam eksperci mogą doradzić, jaki wariant montażowy najlepiej sprawdzi się w danym obiekcie.

Jak zbudowana jest rampa przeładunkowa?

Rampy przeładunkowe mają za zadanie niwelować różnice wysokości pomiędzy halą magazynową a pojazdem transportowym oraz tworzyć trwałe i bezpieczne połączenie pomiędzy tymi dwiema przestrzeniami. W ten sposób możliwe jest przeprowadzenie efektywnego przeładunku towarów.

Konstrukcja rampy przeładunkowej zbudowana jest z wytrzymałej na odkształcenia stali oraz siłowników hydraulicznych, dzięki którym możliwe jest poruszanie rampą i dostosowywanie jej wysokości. Dodatkowo są one wyposażone również w układ sterowania, dzięki któremu operator może odpowiednio ustawić wysokość i wychylenie konstrukcji.

Regulamin korzystania z serwisu