Prace brukarskie

Narzędzia i akcesoria niezbędne przy pracach brukarskich

Z roku na rok dostępnych jest coraz więcej narzędzi przeznaczonych do prac brukarskich. Jest to związane z dynamicznym rozwojem tej branży. Dlatego prawidłowe zaopatrzenie swojego przedsiębiorstwa w niezbędny sprzęt nie tylko przyczyni się do zwiększenia wydajności prowadzonych prac, ale również zmniejszy nakłady czasu i pracy wymagane do zrealizowania danego zlecenia. Jakie narzędzia i akcesoria są niezbędne przy pracach brukarskich?

Narzędzia potrzebne do prac brukarskich

Jednym z najbardziej podstawowych narzędzi brukarskich są wózki brukarskie. Służą one do przewożenia pionowych rzędów kostki brukowej z palety do miejsca prac. Nowoczesne wózki są znacznie lżejsze od starszych modeli, a jednocześnie utrzymują swoją wytrzymałość. Wyróżniamy 2 typy wózków różniące się maksymalna szerokością chwytu 80 cm i 120 cm. Pozawala to na chwytanie kostki w zależności od sposobu ułożenia na palecie przez producenta. W praktyce mają dwie ogromne zalety: po pierwsze przyśpieszają czas przeniesienia materiałów na miejsce prac, po drugie przyczyniają się do zmniejszenia zmęczenia pracowników i poprawy warunków bezpieczeństwa.

Kolejnym ważnym narzędziem są przecinarki. Bez nich niemożliwe jest precyzyjne docięcie kostki brukowej, co sprawia, że ułożenie danej nawierzchni może stać się niezwykle problematyczne, gdy jej wymiary nie pokrywają się z wymiarami materiału. Dlatego praktycznie wszystkie firmy oferujące usług brukarskie wyposażone są w swoje przecinarki.

Innym ważnym narzędziem jest młotek brukarskich, który pozwala na prawidłowe wykonanie nawierzchni z kostki. Nie tylko wpływa on na poprawę komfortu pracy, ale też zmniejsza ryzyko uszkodzenia materiałów w trakcie pracy.

Ogromnym udogodnieniem w pracach brukarskich jest wykorzystanie łat profilujących. Dzięki nim możliwe jest szybkie uzyskanie idealnego profilu płaskiego lub daszkowego wyrównania powierzchni. Co więcej, mają one znaczny wpływ na efektywność prowadzonych prac i pozwalają na zrobienie większych długości nawierzchni w znacznie krótszym czasie.

Produkcją i dystrybucją narzędzi i akcesoriów brukarskich zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak JAZON.

Akcesoria do prac brukarskich

W ciągu normalnej eksploatacji elementy narzędzi mogą ulec zużyciu lub uszkodzeniu, dlatego niezbędne jest wyposażenie się w odpowiednie akcesoria, które umożliwiają szybką wymianę części. Posiadanie odpowiednich akcesoriów pozwala również na zmodernizowanie posiadanych narzędzi (np. łat brukarskich), dzięki czemu łatwiej będzie można je dostosować do wymagań konkretnego zlecenia. Ważne jest jednak, by dopasowywać dane akcesoria do narzędzi w obrębie producent lub w taki sposób, by poszczególne elementy były ze sobą kompatybilne.

Regulamin korzystania z serwisu