hydrofor

Osprzęt do pomp i hydroforów – przegląd rozwiązań

Rozwiązania z zakresu techniki pompowej to podstawa funkcjonowania wielu instalacji w budynkach i nie tylko. Pompy dostarczają wodę, usuwają jej nadmiar, a także pomagają pozbyć się nieczystości. Stanowią istotny element kanalizacji, instalacji wodociągowych i grzewczych, a nawet klimatyzacji. Aby zwiększyć wydajność i wygodę użytkowania pomp i hydroforów, wykorzystuje się specjalny osprzęt. Czym się on charakteryzuje i do czego służy?

Osprzęt do pomp

Chcąc sprawić, aby praca pompy była bardziej efektywna, a jej użytkowanie wygodniejsze, warto sięgnąć po dodatkowy osprzęt z zakresu techniki pompowej. Na rynku dostępne są różnego rodzaju rozwiązania, takie jak:

  • Węże tłoczne – wykonane z wytrzymałego PCV węże, często w parze z pompami zatapialnymi, służą do wypompowywania wody bądź ścieków. Na rynku dostępne są różne średnice węży.
  • Urządzenia sterujące do pomp – urządzenia kontrolne i zabezpieczające usprawniają pracę pompy i ułatwiają kontrolę nad nią. W tym celu wykorzystuje się inteligentne kontrolery, które współpracując z sondami, czujnikami, pływakami oraz wyłącznikami ciśnieniowymi, monitorują m. in. o poziom wody w zbiornikach, pobór prądu oraz wartości ciśnienia. Dzięki temu mogą skutecznie chronić instalację przed suchobiegiem, przeciążeniami czy też spadkami bądź skokami napięcia. Do sterowania pracą pompy wykorzystuje się również pływaki.
  • Zbiorniki przeponowe – wytrzymałe zbiorniki przeponowe wykonane z wysokiej jakości stali pomagają stabilizować ciśnienie w instalacji wodociągowej. Dostępne w różnych objętościach, z gumowymi przeponami.
  • Pompy do prób ciśnieniowych – ręczne lub elektryczne pompy do prób ciśnieniowych, dzięki którym można kontrolować instalacje wodne, grzewcze i inne, badając szczelności systemów rurowych, ciśnienie i inne parametry.

Osprzęt do hydroforów

Renomowani producenci pomp i dostawcy rozwiązań z zakresu techniki pompowej, czego przykładem jest firma PHU Dambat, oferują również profesjonalny osprzęt do hydroforów oraz całe zestawy hydroforowe. Na rynku dostępny jest bogaty asortyment manometrów, wyłączników ciśnieniowych, a także węży antywibracyjnych o różnych długościach. Jako uzupełnienie instalacji z hydroforami znakomicie sprawdzają się specjalne zabezpieczenia przed suchobiegiem, które chronią urządzenie przed uszkodzeniem wynikającym np. z braku wody bądź awarii instalacji. Kompleksowo wyposażona instalacja pompująca i wypompowująca wodę lub ścieki to podstawa sprawnego i wydajnego funkcjonowania sieci wodociągowej, CO czy kanalizacyjnej.

Regulamin korzystania z serwisu