Podciśnieniowe usuwanie odpadów i materiałów – przykłady zastosowań

W każdym zakładzie produkcyjnym powstają odpady. Mogą to być straty materiałowe albo produkty uboczne przeprowadzanych procesów. Nie można gromadzić ich w nieskończoność. Muszą zostać zutylizowane albo przetworzone ponownie. Jak zebrać dużą ilość materiałów sypkich albo płynnych? Rozwiązaniem jest podciśnieniowe usuwanie odpadów i materiałów. Na czym polega ta usługa?

Podciśnieniowe usuwanie odpadów i materiałów – jak to się robi?

Odpady, osady i inne materiały, które stopniowo gromadzą się w urządzeniach, piecach, zbiornikach czy instalacjach, są bardzo trudne do usunięcia zarówno z uwagi na ich konsystencję, jak i umiejscowienie, a także względy bezpieczeństwa. Niejednokrotnie odpady przemysłowe są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego lub otoczenia.

Tam, gdzie ilość, lokalizacja oraz właściwości osadów i innych nagromadzonych materiałów nie pozwalają na usuwanie ich tradycyjnymi metodami, potrzebna jest profesjonalna pomoc. Jej świadczeniem zajmuje się firma Makowski Industrieservice. Zapytaliśmy specjalistę reprezentującego to przedsiębiorstwo, na czym polega usługa podciśnieniowego usuwania odpadów i materiałów:

Dysponujemy specjalistycznym pojazdem wyposażonym w agregat ssąco-tłoczący. Wytwarza on podciśnienie, podobnie jak odkurzacz, tylko znacznie wyższe. Zasysamy więc zanieczyszczenia i odpady. Trafiają one do zbiornika umieszczonego na pojeździe. Jeśli przedsiębiorstwo chce pozbyć się odpadów, są one transportowane do miejsca bezpiecznej utylizacji. Z naszą pomocą można jednak nie tylko oczyszczać teren, urządzenia i instalacje, ale też transportować materiały sypkie i płynne. Są one wciągane do zbiornika, a następnie wypompowywane w wybranym miejscu – prosto, szybko, higienicznie i co do najmniejszej drobiny.

Zastosowania podciśnieniowego usuwania odpadów i materiałów

Z usługi tej korzystają zakłady przemysłowe, np. cementownie, elektrownie, biogazownie, żwirownie i wiele innych. Pojazd typu Vacu-press umożliwia usuwanie materiałów sypkich (piasek, pył, wapno, żwir, opiłki, cement, popiół itp.) oraz płynnych i półpłynnych.

Podciśnieniowo można więc:

  • czyścić silosy, zbiorniki i osadniki,
  • oczyszczać kanały,
  • czyścić taśmociągi na halach przemysłowych,
  • opróżniać komory paleniskowe i kotły w hutach, elektrowniach i ciepłowniach,
  • zbierać pyły w zakładach wapienniczych, cementowniach, gipsowniach.

Oprócz tego podciśnieniowe usuwanie odpadów pozwala przywrócić czystość powierzchniom i wyposażeniu zakładu. Można w ten sposób czyścić np. międzystropie. Zastosowań jest znacznie więcej. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się kłopotliwe odpady i trudne do przetransportowania materiały, podciśnieniowe oczyszczanie pomoże!

Regulamin korzystania z serwisu