Przeznaczenie i zastosowanie mostów zasilających

Stałym wyposażeniem sal medycznych – operacyjnych i zabiegowych – są medyczne jednostki zasilające. Dzielą się one na ścienne oraz sufitowe. Do tej drugiej grupy należą: statywy, jedno- lub dwuramienne kolumny oraz mosty zasilające. Tego rodzaju elementy są wykorzystywane w miejscach, gdzie media i sprzęt medyczny potrzebne są w centrum sali, a także tam, gdzie wymagany jest dostęp do pacjenta z każdej strony – w salach intensywnej terapii, wybudzeniowych oraz obserwacyjnych.

Nowa technologia w służbie pacjentom

Skuteczne leczenie pacjentów wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w szpitalnych salach operacyjnych, wybudzeniowych i pooperacyjnych, a także w salach intensywnej i wzmożonej terapii, zabiegowych, diagnostyczno-zabiegowych, salach normalnej opieki medycznej (łóżkowych) oraz na SOR-ach. Zapewniają one chorym nieprzerwanego dostępu do substancji i aparatów podtrzymujących życie. Mowa o medycznych jednostkach zasilających, do których należą m.in. mosty zasilające, czyli montowana do stropu belka (dla jednego łózka) lub blok poziomych belek (dla większej ilości łóżek).

Są to urządzenia, dostarczające prawie bezpośrednio do wezgłowia chorego gazy medyczne i media, które są niezbędne do zasilania aparatów monitorujących stan zdrowia pacjenta. Zapewniają również oświetlenie – ledowe lub świetlówkowe – ogólne i nocne. Mosty zasilające mocowane są za pośrednictwem rur dystansowych wykonanych ze specjalnego profilu aluminiowego ze zintegrowanymi prowadnicami dla przesuwnych i obrotowych zestawów nośnych wyposażenia stanowiskowego.

Ergonomiczne i modyfikowalne

Mosty zasilające można modyfikować zgodnie z indywidualnymi wytycznymi, co sprawia, że są to bardzo uniwersalne konstrukcje, które mają przy okazji możliwość rozdzielenia funkcji monitorujących i infuzyjnych. Dzięki temu w łatwy sposób można zorganizować indywidualną konfigurację dla każdego chorego. Do aparatury można dołączyć ruchome ramiona, szyny montażowe, konsole infuzyjne, a ponadto zawiesić kosze lub półki. Istnieje także możliwość założenia w mostach zasilających instalacji teleinformatycznej oraz przyzywowej.

Urządzenie można również zainstalować w salach o dużym stopniu przeszklenia, co sprawi, że pacjenci będą mieli niezakłócony dostęp do światła słonecznego. Ze względu na fakt, że jest to aparatura sufitowa, poprowadzenie systemu rurociągowego gazów medycznych i innych instalacji pod sufitem ułatwia do nich dostęp w razie awarii i wyklucza obecność niepotrzebnych na podłodze kabli – zauważa ekspert z firmy INMED-Karczewscy, która specjalizuje się w produkcji wyrobów medycznych i zaopatrzenia medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu