Sposoby oświetlania parkingów

Parkingi to specyficzne miejsca, jeśli chodzi o możliwości zastosowania oświetlenia. Z jednej strony potrzebne jest tam niezwykle wydajne i mocne światło, które zapewni bezpieczeństwo korzystającym z miejsc parkingowych, z drugiej strony wykorzystana technologia powinna być energooszczędna, a to ze względu na dużą powierzchnię tego typu obiektów. Z tego powodu na parkingach coraz częściej stosuje się oświetlenie LED.

Lampy przemysłowe LED na parkingi

Dobre oświetlenie na parkingu to podstawa bezpieczeństwa, zarówno z punktu widzenia kierowców korzystających z miejsc parkingowych, jak i pieszych poruszających się tam po zmroku. Mocne światło zapewnią oprawy LED, które coraz częściej wykorzystuje się na osiedlowych oraz przemysłowych placach parkingowych.

Przemysłowe lampy LED przeznaczone na parkingi charakteryzują się możliwością generowania dużego strumienia świetlnego przy jednoczesnym ograniczeniu poboru mocy. – Mówi specjalista reprezentujący firmę MTLed, która specjalizuje się w przemysłowym oświetleniu LED. – Dzięki temu możliwe jest z jednej strony efektywne oświetlenie parkingu, a z drugiej obniżenie kosztów eksploatacji lamp, a tym samym redukcja opłat za zużycie energii elektrycznej.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wyposażenia lamp parkingowych w indywidualne czujniki ruchu, co jeszcze bardziej zwiększa energooszczędność całej instalacji.

Zalety stosowania oświetlenia LED na parkingach

Nie ulega wątpliwości, iż największą zaletą technologii LED jest jej wysoka energooszczędność. Ma to szczególne znaczenie w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych, do których należą parkingi. W takich miejscach zapotrzebowanie na oświetlenie jest bardzo duże, co wiąże się z wysokim zużyciem energii elektrycznej. Pod tym względem oświetlenie parkingów LED jest nieporównywalnie lepsze od tradycyjnych źródeł światła, bo pozwala oszczędzić aż ponad 60% energii. Możliwość generowania oszczędności na tak dużą skalę to niewątpliwa zaleta ulicznych lamp LED. Oprócz tego diody elektroluminescencyjne zapewniają dobrą jakość strumienia świetlnego, skutecznie oświetlając parking, a tym samym zapewniając bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pieszym. Wysoka jakość emisji światła skutecznie zapobiega kolizjom, potrąceniom czy zdarzeniom kryminalnym. Nie bez znaczenia jest również wysoka wytrzymałość lamp LED. Trwałe i odporne na uszkodzenia oraz trudne warunki atmosferyczne oprawy charakteryzują się długą żywotnością i nie wymagają częstych wymian, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji oraz konserwacji oświetlenia. Do tego dochodzi ekologiczny charakter i bezpieczeństwo stosowania lamp LED, które nie zawierają rtęci i innych szkodliwych substancji.

Regulamin korzystania z serwisu