Taśmy stosowane w budownictwie

Taśmy stosowane w budownictwie

W budownictwie pożądane jest stosowanie rozwiązań, które pozwalają ograniczyć koszty i ilość zużytych materiałów, a przy tym zapewniają wysoką jakość wykonywanych prac. W wielu przypadkach można z powodzeniem wykorzystać taśmę klejącą. Taśmy samoprzylepne znajdują szczególnie szerokie zastosowanie zarówno przy izolowaniu budynku, jak i przy pracach wykończeniowych.

Szczelność i wytrzymałe łączenie folii

Bardzo ważnym tematem w trakcie budowy jest uszczelnianie budynku. W celu zagwarantowania właściwej ochrony izolacji niezbędne jest zastosowanie wysoko jakościowych taśm samoprzylepnych, charakteryzujących się dobrą adhezją do powierzchni materiałów, z których wykonane są folie paroizolacyjne i membrany dachowe (najczęściej są to folie polietylenowe i włókniny membranowe). Ważna jest także rola taśm przy uszczelnianiu połączeń na styku folii lub włókniny z innym materiałami, takimi jak drewno, cegła, beton czy tynk. Z pewnością taśmami, które mogą sprostać tym wymaganiom, są specjalistyczne taśmy niemieckiej marki Gerband, które można nabyć u dystrybutora w Polsce w firmie Pakart.

Zastosowanie właściwych taśm do łączenia kolejnych pasów folii gwarantuje wysoką szczelność i odporność na wiatr, wodę i wilgoć, oraz ogranicza powstawanie mostków termicznych, wpływając tym samym na realne oszczędności w kosztach ogrzewania. Wysoka jakość taśm Gerband zapewnia też wieloletnią skuteczną ochronę izolacji domu, bez konieczności częstych, kosztownych remontów, jakie mogą okazać się konieczne, gdy do przestrzeni izolacyjnej dachu dostanie się nadmierna ilość wilgoci. Szeroki wybór taśm jedno i dwustronnie klejących oraz klei, pozwala na dostosowanie ich do właściwości klejonych materiałów i zadań, jakie narzuca nam przy uszczelnianiu konstrukcja budynku. Taśmy samoprzylepneprzydatne przy naprawie drobnych uszkodzeń folii, jakie mogą powstać, chociażby podczas prac dekarskich.

Prace wykończeniowe

Kolejną grupą produktów są taśmy samoprzylepne i folie, używane do prac wykończeniowych. Także w tym przypadku, firma Pakart oferuje szeroki wybór taśm maskujących, taśm tynkarskich i folii ochronnych, do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zastosowanie właściwie dobranych produktów pozwala zaoszczędzić czas prac, a jednocześnie osiągnąć efekt estetycznego wykończenia budynku. Łatwa aplikacja pozwala na używanie taśm również przez amatorów pragnących we własnym zakresie zająć się np. pomalowaniem mieszkania lub domu.

Regulamin korzystania z serwisu