materiały budowlane

Warunki kupna materiałów budowlanych na raty

Kupno materiałów na raty to doskonała opcja dla wszystkich z nas, którzy remontu czy prac budowlanych chcą dokonać jak najszybciej, bez konieczności uprzedniego kumulowania środków na ten cel. Czasem do wzięcia materiałów budowlanych na raty zmuszą nas okoliczności, ale najczęściej transakcji tego rodzaju dokonujemy, by wygodnie rozłożyć duży wydatek – bez stresu o realizację inwestycji.

W jaki sposób kupuje się materiały budowlane na raty?

Kupno materiałów budowlanych na raty wydaje się skomplikowanym procesem wymagającym dużego planowania. Jak wiadomo, każda inwestycja remontowa czy budowlana pożera w trakcie realizacji dużą ilość materiałów, z których duża część dokupowana jest w trakcie prac. Znamy tę sytuację z praktyki – czasem czegoś zabraknie, o czymś zapomnimy, lub pojawią się dodatkowe, nieprzewidziane wyzwania. Częste wizyty w sklepie z materiałami budowlanymi to norma. Ważne przede wszystkim, by był on dobrze wyposażony, jak sklep Pagat. Co jednak w sytuacji, w której nie chcemy przejmować się topniejącymi oszczędnościami i marzy się nam rozłożenie wydatku na materiały budowlane? Odpowiedź jest jedna: kredyt gotówkowy lub kredyt w formie leasingu. Istnieją bowiem specyficzne typy kredytów przeznaczone wyłącznie na materiały budowlane. By skorzystać z takiej oferty dobrze jest współpracować z placówką doskonale zorientowaną w omawianej tematyce – takiej jak wspomniana wyżej firma Pagat. Jeśli weźmiemy kredyt za pośrednictwem zatrudnionych w niej specjalistów, zaczniemy dysponować określoną kwotą, która będziemy mogli przeznaczyć na materiały budowlane zakupione właśnie w tej placówce.

Jakie są warunki zakupu materiałów budowlanych na raty?

Warunki kredytu na materiały budowlane mogą być niezwykle korzystne – głównie dzięki współpracy firmy Pagat z wieloma placówkami bankowymi. Przy zakupie materiałów budowlanych na raty dysponujemy określoną kwotą, którą przeznaczyć możemy na nie przeznaczyć. W zależności od naszych potrzeb kwota ta może wynosić nawet do 200 000 złotych. Elastyczne są także okresy kredytowania, który dobieramy tak, by pasowały do naszych możliwości finansowych. Maksymalny okres kredytowania to 120 miesięcy. Zestawienie obu tych czynników – wysokiej kwoty kredytu oraz długiego okresu kredytowania – pozwoli nam na zrealizowanie nawet bardzo dużych inwestycji budowlanych bez konieczności wcześniejszego kumulowania środków. Nie musimy się także obawiać, że ich zabraknie – dysponujemy bowiem określoną kwotą, która posłuży nam przez cały okres wykonywania prac. Warunkiem jest oczywiście to, by uzyskiwać dochód – na dowolnej podstawie – umowy o pracę, działalności rolniczej, emerytury, renty, umowy zlecenie itp. Widzimy więc, że zakup materiałów budowlanych na raty, choć nie może być rozumiany całkowicie dosłownie, jest jak najbardziej możliwy.

Regulamin korzystania z serwisu