Charakterystyka zakopywanych systemów ochrony obwodowej

Zakopywane systemy ochrony obwodowej. Kiedy są użyteczne?

Zakopywane systemy ochrony obwodowej to nowoczesne zespoły detekcji intruzów. Charakteryzują się niewykrywalną strefą detekcji – chroniony obszar jest w pełni niewidoczny. System wykrywa z kolei wszelkie próby wejścia na chroniony obszar. W zakopywanych systemach ochrony obwodowej najczęściej wykorzystywane są specjalne czujniki geosejsmiczne, które można stosować pod różnymi powierzchniami.

Szerokie zastosowanie zakopywanych systemów ochrony obwodowej

Nowoczesne systemy wyczuwają zmiany nacisku wywoływane przez osoby poruszające się w strefie detekcji takich systemów. Możemy je montować na terenie pokrytym żwirem, kostką kształtową, dużymi płytkami, a nawet asfaltem. Jeżeli pod oknami, drzwiami, na ścieżkach wokół domu i podjeździe mamy beton, lepiej zdecydować się na systemy alarmowe dedykowane powierzchniom właśnie z betonu. Jak mówi nam przedstawiciel firmy ATLine z Łodzi, zakopywane systemy obwodowe najlepiej sprawdzają się na podwórkach, czy w ogrodach domów jednorodzinnych. System zabezpiecza nasze włości nocą, gdy wszyscy domownicy wychodzą do szkoły i pracy, czy w czasie dłuższego wyjazdu. Przy ich montowaniu   należy pamiętać aby zachować odległość strefy detekcji systemu od stref po których odbywa się ciągły ruch.

Najważniejsze elementy zakopywanych systemów ochrony obwodowej

Najważniejsze elementy omawianego systemu to standardowe lub niestandardowe czujniki, płytki przetwarzające, przewody łączące oraz osprzęt do instalacji elektrycznej. Strefy alarmowe mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów długości. Nowoczesne systemy mogą być integrowane z systemami nadzoru wizyjnego. Wspomniane czujniki wykrywają fale sejsmiczne, które generuje osoba idąca po powierzchni gruntu. Są na tyle czułe, że mogą pracować na głębokości nawet kilkudziesięciu centymetrów. To podwójny plus: czujniki nie są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne i nie przeszkadzają w żaden sposób w normalnych pracach ogrodowych. Nie musimy się więc obawiać o ich uszkodzenie. Na koniec warto wspomnieć o kalibracji zakopywanego systemu ochrony obwodowej. Kalibrację oraz programowanie systemu możemy przeprowadzić z laptopa za pomocą prostego w obsłudze oprogramowania. System może zapisywać zdefiniowane wcześniej konfiguracje, które możemy podobnie załadować. Możemy także przeglądać rejestry zdarzeń – wszystko dzięki pamięci o dużej pojemności, w której sygnały zapisywane są chronologicznie.

 

Regulamin korzystania z serwisu