plyty-z-betonu

Zalety elewacyjnych płyt z betonu

Betonowe płyty elewacyjne mogą prezentować się naprawdę świetnie. Chociaż wiele osób podchodzi do nich ostrożnie, w domach decydując się raczej na klasyczne tynki, to nowocześni architekci chętnie korzystają z betonu – często w połączeniu z innymi materiałami. Jakie są zalety betonowej elewacji? Dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie? Przekonaj się czytając nasz krótki tekst.

Możliwości jakie dają betonowe płyty elewacyjne

Betonowe płyty elewacyjne są często stosowane w nowoczesnej architekturze – wynika to z ich niezwykłych zalet. Jedną z najważniejszych, jest powtarzalność elementów – jeśli zostanie zachowany odpowiedni sposób produkcji, to każda betonowa płyta będzie identyczna, co pozwala na tworzenie niezwykłych, ciekawych budynków. To dlatego beton tak pokochali współcześni architekci – jest niezwykle wdzięcznym materiałem elewacyjnym, pozwalającym na piękne wykończenie nawet niebanalnych, skomplikowanych brył nowoczesnych budynków. Łuki, zakrzywienia, wypukłości – przy elewacji z płyt betonowych nie są problemem. Możliwość dopasowania betonowej elewacji do właściwie każdej wizji architektonicznej, to ogromna zaleta, ale warto wspomnieć też o tym, że płyty betonowe mogą mieć różne kolory – budynki z elewacją z betonu wcale nie muszą być szare i ponur. Mogą być dokładnie takie, jak wymyśli je architekt. Elewacyjne pyty betonowe znajdziemy w ofercie firmy Scafo. Marek Martyniak. Przedsiębiorstwo oferuje też betonowe elementy do stosowania wewnątrz budynków, takie jak blaty i dekoracje.

Od modernizmu do współczesności

Beton był ulubionym materiałem architektów epoki modernizmu. Tworzone przez nich niezwykłe budynki są dla architektów inspiracją do dziś. „Rzeźbienie” w betonie pozwalało na tworzenie budynków, o których wcześniej nikomu się nie śniło, takich jak Jednostka Marsylska Le Corbusiera, czy wrocławski „Manhattan” Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak. Te niezwykłe budynki są dowodem na to, jak szlachetnym materiałem może być beton – pod warunkiem, że będzie dobrze używany. Ale to nie wszystko. Architektura epoki modernizmu jest też przestroga dla współczesnych architektów, sięgających po betonowe płyty elewacyjne. Wiele budynków w tamtych czasach powstawało z materiałów gorszej jakości, przez co szybko traciły swoje piękno. Jeśli natomiast chcemy, by betonowa elewacja, pozostała piękna na długo, musimy sięgnąć po płyty betonowa najwyższej jakości. Dlatego, jeśli zależy nam na betonowej elewacji, po płyty betonowe zgłośmy się do sprawdzonej firmy, która cieszy się dobra opinia wśród swoich klientów.

Regulamin korzystania z serwisu