Świeża posadzka

Zalety wylewki antyhydrytowej

Podczas budowy mieszkania warto zwrócić szczególną uwagę na wyłożenie trwałej posadzki, która powinna być odporna na duże obciążenia. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów, które mogą posłużyć, jako podkład podłogowy. Warto jednak wybrać solidne materiały, takie jak na przykład anhydryt. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie zalety ma wylewka anhydrytowa i gdzie można ją zastosować.

Jakie korzyści daje wyłożenie wylewki anhydrytowej?

Podczas budowy domu warto dokładnie zastanowić się nad rodzajem wylewki. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje wylewka anhydrytowa. Jest ona doskonałą alternatywą dla wylewki cementowej. Anhydryt jest tworzywem wytwarzanym z gipsu, co sprawia, że ma dobre właściwości i może być wykorzystywany na różnych powierzchniach.

Wylewka anhydrytowa ma tak zwane właściwości samopoziomujące, dzięki czemu można ją z łatwością równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni. Charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością i odpornością na obciążenia, a dodatkowo po wyłożeniu jest niepalna. Co więcej, wylewka anhydrytowa doskonale przewodzi ciepło, co sprawia, że szybko się nagrzewa i może pomóc oszczędzić część energii.

Decydując się na wyłożenie wylewki anhydrytowej, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak na przykład Firma remontowo- budowlana Mirosława Kuca. Specjalizuje się ona w wykonywaniu wysokiej jakości posadzek oraz realizuje zlecenia na układanie tynków gipsowych.

Gdzie warto zastosować wylewkę anhydrytową?

Wylewka anhydrytowa charakteryzuje się też szybkim czasem schnięcia, dzięki czemu po jej wyłożeniu można sprawnie przystąpić do dalszych prac remontowych. Ponadto daje ona możliwość uzyskania całkowicie gładkiej powierzchni i nie wymaga użycia kleju.

Wylewka anhydrytowa doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej powierzchni, w obiektach mieszkalnych, czy też zakładach przemysłowych. Najczęściej można ją spotkać w szkołach, szpitalach, a także w biurach. Co więcej, można ją również wykorzystywać w miejscach z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym. Posadzkę anhydrytową można przykryć różnymi materiałami, takimi jak na przykład płytki ceramiczne, panele, kamień, czy też drewniane deski. Doskonale sprawdza się ona także, jako podkład pod gres, panele winylowe, a także pod posadzkę żywiczną.

Należy jednak pamiętać o tym, że wylewka anhydrytowa jest słabo odporna na pojawianie się wilgoci i może ją długo utrzymywać. Dlatego też warto unikać wykładania tego rodzaju wylewki w miejscach z ciągłym dostępem do wody.

Regulamin korzystania z serwisu