Charakterystyka bitumicznych pokryć dachowych

Pokrycie dachu stanowi bardzo ważny moment budowy. Twój nowy dom zyskuje status stanu surowego – zamkniętego. Budowa dachu to proces skomplikowany. Ważne, żebyś wybrał do tego doświadczonych fachowców i odpowiednie materiały. Większość pokryć dachowych budynków mieszkalnych jest bardzo kosztowna. Jeśli szukasz alternatywy, które pozwala oszczędzić, a przy tym dobrze wygląda – zainwestuj w bitumiczne pokrycie dachowe.

 

Bitumiczne pokrycia dachowe są nowoczesną i nietoksyczną wersją papy dachowej. Mogą występować pod postacią chropowatej papy. Stosowane są wówczas do pokryć budynków o płaskich dachach – np. bloków mieszkalnych. Papa ze względu na swoje właściwości izolacyjne wykorzystywana jest również jako podłoże pod pokrycie dachowe z innych materiałów. Samodzielnie nadaje się świetnie do pokrycia budynków gospodarczych. Jest tania i łatwo się ją układa. Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie dachu, to na papie się nie zawiedziesz. Spadziste dachy budynku mieszkalnego pokryj gontami bitumicznymi. Cechuje je dobra cena w stosunku do jakości. Dodatkowo estetycznie nie ustępują dachówkom ceramicznym, betonowym czy cynkowo-tytanowym.

Gonty bitumiczne

Gont bitumiczny to kawałki papy oparte o włókna szklane. Montuje się je warstwami. Jedna ozdobna, podzielona na mniejsze części, które przypominają dachówkę. Druga to pas, który służy do przytwierdzenia części estetycznej. Gonty przytwierdza się do położonej uprzednio płyty OSB lub na deskach położonych na całej powierzchni dachu.  Dachówki bitumiczne po ułożeniu ulegają samowulkanizacji – warstwy sklejają się bez Twojego udziału, o ile poddane są silnemu działaniu słońca. Dachówki kładzione w niższych temperaturach podgrzewa się sztucznie specjalnym urządzeniem. Dzięki temu zyskujesz szczelność w miejscu łączenia.

Gonty dachowe dzięki swojej niewielkiej masie mogą być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i starszych konstrukcjach. Istotnym atutem jest ich elastyczność, dzięki której dopasują się do każdego dachu – przekonuje ekspert z firmy Serwis Dach.

Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne

Gonty bitumiczne kosztują znacznie mniej niż dachówki ceramiczne, cementowe, blachodachówki czy blacha cynkowo-tytanowa. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na dalsze etapy inwestycji. Dachówki bitumiczne są trwałym i skutecznym pokryciem. Połączone ze sobą warstwowo gonty tworzą całość, która jest odporna na działanie wiatru i wody. Łatwo się je montuje. Gonty bitumiczne są niezwykle lekkie, nie musisz zwieńczać domu ciężką konstrukcją dachową. Takie pokrycie dachu sprawdza się świetnie przy skomplikowanym kształcie dachu. Gonty są elastyczne, łatwo dopasują się do miejsca montażu. Oprócz oszczędności, wygody montażu i bezpieczeństwa Twojego domu, korzyścią z bitumicznych pokryć dachowych jest ich wygląd. Kolor i kształt dachówki możesz bez problemu dopasować do pozostałych elementów wykończenia. Gonty są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz pokryć dach świeżo postawionego domu lub chcesz wyremontować starszą konstrukcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu