Dbanie o dach w zaleznosci od pory roku

Jak dbać o dach w zależności od pory roku i rodzaju pokrycia?

Dbanie o dach nie będzie sprawiać większych trudności, jeżeli zakupisz wybrany materiał od sprawdzonego źródła. Mimo to należy regularnie przeprowadzać kontrolę jego stanu, aby nie dopuścić do powstawania niepożądanych szkód. Proces różni się w zależności od rodzaju pokrycia dachowego, a także od pory roku, dlatego warto sprawdzić, kiedy i w jaki sposób zadbać o dach.

Dbanie o dach w zależności od pory roku

Jak często przeprowadzać kontrolę dachu? Powinieneś to robić przynajmniej raz w roku, zwracając uwagę na kolor oraz stan pokrycia dachowego. Najlepiej robić to wiosną ze względu na wysoki komfort pracy. O tej porze roku ocenisz również, czy zimą nie doszło do zniszczeń. Sprawdź, czy na dachu pojawiła się pleśń bądź mech. Poza tym warto ocenić jego wygląd pod kątem wszelkich przebarwień, pęknięć lub rdzy. Jeżeli chcesz uniknąć problemów, pamiętaj o regularnych kontrolach, bez względu na rodzaj pokrycia.

Nie ulega wątpliwości, że produkty wysokiej jakości posłużą Ci przez wiele lat, nie wymagając specjalnego czyszczenia. Z tego względu pokrycie dachowe warto zakupić od specjalistów, np. od dystrybutora materiałów budowlanych Az-Dach z Radomia. Mimo to pamiętaj o regularnym przeglądzie stanu dachu, aby mieć pewność, że pokrycie jest w dobrym stanie.

Jak zadbać o dach zimą?

Najważniejszą czynnością jest usuwanie śniegu z jego powierzchni, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem płaskiego dachu. Pamiętaj, że lód może poważnie uszkodzić pokrycie oraz rynny.

Jak czyścić różne pokrycia dachowe?

W jaki sposób dbać o dach? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ różne rodzaje pokrycia wymagają podjęcia innych środków. Warto zdobyć informacje o słabych stronach danego materiału. Na dachach wykonanych z blachy ocynkowanej może pojawiać się rdza, dlatego należy malować pokrycie przeznaczonymi do tego farbami. Z kolei popularne dachówki ceramiczne wymagają regularnego czyszczenia. Dlaczego? Porowata struktura materiału jest podatna na osadzanie się zanieczyszczeń.

W takim razie, jak czyścić pokrycia dachowe? Pamiętaj, że dach należy przepłukiwać od góry, używając odpowiednich detergentów. Nie używaj druciaków i ostro zakończonych szczotek – takie narzędzia mogą uszkodzić pokrycie. Niektóre materiały, tj. strzecha czy blacha miedziana nie wymagają częstego czyszczenia i malowania. Natomiast dachy z papy i bitumu są szczególnie narażone na powstawanie dziur oraz pęknięć. Niezależnie od rodzaju pokrycia, warto regularnie kontrolować stan dachu, aby uniknąć poniesienia dużych kosztów napraw.

Regulamin korzystania z serwisu