Skos na poddaszu

Jak funkcjonalnie zagospodarować skosy na poddaszu?

Masz do zagospodarowania wolną przestrzeń na poddaszu? Nie wiesz jak ją urządzić? Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na funkcjonalność. Skosy można wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy dobry projekt i do dzieła. Dodatkowe miejsce w domu na pewno się przyda, a poddasze zyska nowy, świeży wygląd. Zawsze możesz skorzystać z rady profesjonalistów, którzy urządzą Twoje mieszkanie na nowo.

Doskonałe miejsce do wypoczynku

Pomimo iż skosy są często trudne do zagospodarowania, takie wyzwanie podejmie niejeden projektant wnętrz. W zależności od dachu domu są one nachylone w różny sposób. Najtrudniejsze w aranżacji są poddasza w domach o dachach dwu lub czterospadowych. Przestrzenie te nie mają bowiem ścian kolankowych. Tylko po 65% takiej przestrzeni można poruszać się bez schylania głowy. 

Dobry projektant wnętrz poradzi sobie nawet z takim wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem na zagospodarowanie skosów na poddaszu będzie urządzenie w nim sypialni lub pokoju dziecięcego. Pomieszczenia te są przystosowane do wypoczynku, dlatego nie wymagają zastosowania wysokich mebli. W sypialni na poddaszu spokojnie zmieści się obszerne łóżko z wysokim zagłówkiem lub biurko do pracy czy fotel do wypoczynku.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku pokoju dziecięcego. Mały człowiek doskonale odnajdzie się w niskim pomieszczeniu, które będzie dla niego przytulne. Pod skosami spokojnie zmieści się biurko, łóżko czy miejsce do zabawy — doradza projektant i architekt wnętrz z Krakowa

Funkcjonalna kuchnia na poddaszu

Decydując się na urządzenie na poddaszu kuchni, warto skorzystać z zamówienia mebli na wymiar. Przestrzeń ta wymaga bowiem funkcjonalnych rozwiązań. Kuchnia to miejsce, w którym przebywa się dosyć często i wykonuje przeróżne czynności. Aby mogła być ulokowana na poddaszu, należy zastosować odpowiednie ustawienie mebli. Skosy można ujarzmić niskimi szafkami oraz wiszącymi półeczkami wkomponowanymi w załamania. Zamówienie kuchni na wymiar przynosi wiele korzyści, wśród których znajdują się:

  • stworzenie unikatowego wnętrza,
  • dostosowanie mebli do własnych potrzeb,
  • możliwość zagospodarowania trudnych przestrzeni,
  • estetyka, 
  • funkcjonalność. 

Wybierając meble do kuchni na poddaszu, należy pamiętać, że pomieszczenie to wymaga dużo miejsca na przedmioty codziennego użytku. Dlatego też skosy najlepiej zagospodarować jak największą ilością szafek różnego typu. Ważnym elementem kuchni jest oczywiście miejsce do spożywania posiłków. Jeśli ilość miejsca na to pozwala, można wyposażyć kuchnię w stół, który najlepiej będzie ustawić w miejscu, gdzie będzie można swobodnie wstać. 

Regulamin korzystania z serwisu