Wymiana dachu

Jak wymienić dach? Etapy działania

Wymiana dachu oznacza generalny remont całego pokrycia. Dotyczy takich czynności, jak usunięcie starszych warstw, aby następnie uzupełnić je nowymi. To jeden z istotniejszych procesów, ponieważ właśnie stan poszycia i materiałów wpływa na właściwości izolacyjne całej konstrukcji. Wymiana dachu polega więc na wykorzystaniu nowoczesnych surowców, które wyróżniają się świetnymi parametrami przepuszczalności i zapewniają niższe koszty eksploatowania obiektu. Na czym polega wymiana dachu?

Wymiana dachu – na czym polega?

Wymiana pokrycia dachowego rozpoczyna się zawsze od usunięcia elementów starego dachu. Po usunięciu pokrycia w całości można przystąpić do właściwej pracy. Warto jednak dostosować prace do panującej pogody. Należy więc wybierać okresy bezdeszczowe, lub zaopatrzyć się w arkusze grubszej folii. Po odsłonięciu szkieletu dachu można ocenić stan więźby dachowej i ocieplenia. Jeśli łaty i kontrłaty wymagają wymiany, należy je usunąć. Następnie uzupełnia lub wymienia się warstwę ocieplenia i układa na nim folię paroprzepuszczalną. Dzięki temu para wodna może swobodnie przenikać na zewnątrz i nie spowodowuje zawilgocenia elementów konstrukcyjnych i materiałów. Wymiana dachu na tym etapie wymaga także zastosowania odpowiedniego poszycia – pionowa konstrukcja z kontrłat i poprzecznych łat, a także poszycie sztywne.

Komu zlecić wymianę dachu?

Po przygotowaniu konstrukcji dachu i wprowadzeniu w niej wszystkich zmian można przystąpić do układania blachodachówki. W tym celu warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, takiej jak usługi dekarskie WER-MAT na Dolnym Śląsku. Można spróbować wykonać taką czynność samodzielnie, jednak należy pamiętać, że odpowiedzialność za popełnione błędy będzie wtedy słono kosztować. Specjaliści posiadają niezbędną wiedzę do ułożenia blachy modułowej, blachy w arkuszach, a także instalowania elementów dodatkowych w postaci rynny, ławek kominiarskich, itd.

Dlaczego warto zlecać wymianę dachu profesjonalistom?

Wymiana pokrycia dachowego to poważna inwestycja, która wymaga wiedzy i doświadczenia. Warto więc odpowiednio się do niej przygotować i postawić na wysoką jakość. Dzięki temu można będzie cieszyć się pięknym i funkcjonalnym dachem przez wiele długich lat. To właśnie od jakości wykonania izolacji dachu oraz pokrycia zależy to, jak wysokie rachunki za ogrzewanie trzeba będzie opłacać. Wymiana dachu wykonana przez profesjonalistę zapewni, że konstrukcja przetrwa bez konieczności naprawy i usuwania ewentualnych groźnych usterek.

Regulamin korzystania z serwisu