metalowe pokrycia dachow dwuspadowych

Metalowe pokrycia dachów dwuspadowych

Dach dwuspadowy to bardzo częste rozwiązanie przy budowie domów jednorodzinnych i różnego rodzaju budynkach. Czym dokładnie charakteryzuje się ten rodzaj dachu i z jakich materiałów metalowych można zrobić jego pokrycie? O tym poniżej!

Dach dwuspadowy – charakterystyka

Dach dwuspadowy to prosta konstrukcja, posiadająca dwie połacie. Jest to najpopularniejsza konstrukcja dachowa, używana zarówno w klasycznych stylach budowlanych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Charakteryzuje go właśnie uniwersalizm i możliwość zastosowania w różnych stylach. Dach dwuspadowy nie tylko atrakcyjnie się prezentuje, ale umożliwia energooszczędność. W dachu dwuspadowym mamy do czynienia z dwoma prostokątnymi połaciami, stykającymi się ze sobą w kalenicy, która biegnie w sposób równoległy do długości całego budynku. W dachach dwuspadowych występują boczne ściany o kształcie trójkąta (tzw. szczyty – stąd inna nazwa dachu dwuspadowego – dach szczytowy). Dach dwuspadowy poza estetyką, umożliwia wykonanie dachu w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo mamy duży wybór pokryć dachowych, z czego najpopularniejsze to blachodachówki i blachy płaskie, występujące w wielu wariantach.

Metalowe pokrycia dachów dwuspadowych

Sklepy budowlane oferują nam dzisiaj bardzo szeroki wybór pokryć dachowych, dzięki czemu każdy może dostosować pokrycie dachowe do swoich upodobań i możliwości finansowych. Dachówki występują w różnym kształcie i kolorystyce. Przy wybieraniu dachówki warto jednak skonsultować sprawę ze specjalistami, np. z firmy budowlanej Jaro. Wygląd pokrycia to nie wszystko – należy wziąć też pod uwagę aspekty techniczne, takie jak chociażby kąt nachylenia dachu czy stopień skomplikowania jego konstrukcji. Jeśli chodzi o pokrycia metalowe dachów dwuspadowych, do najpopularniejszych rozwiązań zaliczamy blachodachówkę oraz płaską blachę.

Pokrycia te charakteryzuje atrakcyjna cena, a także duży wybór powłok i barw, dzięki czemu można pokrycie idealnie dopasować do elewacji domu czy najbliższego otoczenia. Blachodachówki występują w wielu wariantach profilowych, a przy zakupie warto sprawdzić czy posiadają ochronną powłokę. Montuje się je na drewnianych łatach. Z kolei w przypadku płaskich blach, możemy zdecydować się na blachy powlekane, bądź stopowe – te pierwsze są dość podobne do blachodachówek. Z kolei stopowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają stopy innych metali – miedzi, aluminium czy cynku. Jest to pokrycie bardzo odporne na korozję, w związku z czym jest bardzo trwałe.

Regulamin korzystania z serwisu