Membrany EPDM zabezpieczenie dachu przed wilgocia

Zastosowanie membran EPDM przy tworzeniu dachów zielonych oraz dachów o tradycyjnym układzie warstw

Membrana EPDM powstaje z tworzyw sztucznych i wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi. Jest przy tym bardzo estetyczna i trwała, nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i skomplikowanej pielęgnacji. Aby zapewnić skuteczną ochronę dachu, wystarczy także ułożyć wyłącznie jedną warstwę materiału, aby cieszyć się właściwościami wodoszczelnymi. Czym wyróżniają się membrany EPDM i jakie mają zalety?

Charakterystyka membran EMDP

Membrany EPDM w formie folii wykorzystywane są do krycia dachów zielonych oraz dachów o tradycyjnym układzie warstw. W przypadku dachów zielonych pokrycie membraną EPDM może zostać wykonane na wiele sposobów. Najprostsze jest ułożenie na membranę warstwy ochronnej z geowłókniny. Następnie w zależności od roślinności układa się warstwę wegetacyjną. W tradycyjnych dachach folia układana jest luźno na warstwie termoizolacji. Membrana EPDM występuje w wielowymiarowych arkuszach folii, dzięki czemu całą instalację można wykonać szybko, przez co w konsekwencji zmniejszają się koszty całej inwestycji.

Zalety membran dachowych EPDM

Membrana EPDM wyróżnia się świetnymi właściwościami fizycznymi i eksploatacyjnymi. Jest materiałem bez dodatków i plastyfikatorów, które mogłyby utleniać się i uwypuklać. Jest także odporna na działanie promieni UV, wrastanie korzeni, czy też działanie wilgoci. Powłoki z zastosowaniem folii EPDM są także bardzo rozciągliwe i zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Nie pękają nawet pod wpływem dużych wahań temperatury. Warto jednak pamiętać, że wyłącznie membrany EPDM, które pochodzą od sprawdzonych producentów, zapewniają powyższe parametry. Właśnie dlatego oferta CB PANEL SYSTEM z Krakowa cieszy się tak dużą popularnością i uznaniem Klientów, którym zależy na zabezpieczeniu dachu przed działaniem wilgoci i niekorzystnych czynników środowiskowych.

Dlaczego warto stosować membranę EPDM przy zielonym dachu?

Dużą zaletą membran EPDM jest przede wszystkim możliwość zastosowania ich przy odwróconym dachu zielonym. Dzięki temu użytkownicy obiektu mogą cieszyć się własnym ogródkiem. Dach zielony EPDM wyróżnia się walorami estetycznymi i odpowiada wymogom ekologii. Warstwy wegetacyjne dachu stanowią ekran dźwiękochłonny, a wydzielany przez rośliny tlen zwiększa wilgotność powietrza dzięki odparowywaniu wód opadowych. W rezultacie dochodzi do wyłapywania zanieczyszczeń i pyłów z powietrza, co z kolei wpływa na poprawę mikroklimatu. Zastosowanie membran EPDM to świetne rozwiązanie zarówno pod względem estetyki, jak i ochrony środowiska.

Regulamin korzystania z serwisu