kategoria: Inteligentne domy energooszczędne

Jeśli chcesz iść z duchem czasu i cenisz sobie energooszczędne rozwiązania, postaw na inteligentny dom energooszczędny dla siebie. Nowoczesne domy zapewniają niskie zużycie energii i wielką wygodę. W zakładce Inteligentne domy energooszczędne znajdziesz projekty, potrzebne informacje i najlepsze rozwiązania.

Powody, dla których warto zainwestować w dom energooszczędny

Dlaczego warto zainwestować w dom energooszczędny?

Dla większości z nas ekologia przestała być jedynie modnym hasłem, a stała się sposobem na życie. Dlatego też coraz chętniej, przymierzając się do budowy domy, rozważamy inwestycję w dom energooszczędny. Czy takie przedsięwzięcie się zwróci? Jakie są koszty budowy takiego domu i czym różni się on od tradycyjnego? Dlaczego warto zdecydować się na jego budowę? Dowiesz się z naszego krótkiego przewodnika.

Budowa domu energooszczędnego a kryteria ekonomiczne

Budowa domu energooszczędnego jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ale nie zawsze wiąże się ona z ekologicznymi pobudkami. W większości przypadków właścicielom chodzi o oszczędności związane z eksploatacją. W naszym artykule wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę, aby rzeczywiście budowa domu energooszczędnego była opłacalna. Zapraszamy do lektury.

klimatyzator

Charakterystyka klimatyzatorów typu multi-split

Klimatyzatory multi-split to rozwiązanie wygodne i nowoczesne. Najczęściej stosuje się je w dużych budynkach biurowych, instytucjach użyteczności publicznej, hotelach i centrach handlowych, jednak ostatnio coraz częściej klimatyzatory multi-split występują też w domach mieszkalnych. Jak działają tego rodzaju klimatyzatory? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie? Przekonasz się, czytając nasz artykuł.

prawidłowe używanie klimatyzacji

W jaki sposób prawidłowo użytkować system klimatyzacji?

W upalne letnie dni zamknięte pomieszczenia szybko nagrzewają się do temperatur, w których czujemy się bardzo niekomfortowo. Z pomocą przychodzi nam jednak klimatyzacja, zapewniając dogodne warunki do pracy i wypoczynku. Dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo używać systemu klimatyzacji i kontrolować jego stan, aby zawsze stawał na wysokości zadania i pracował bezawaryjnie przez długi czas.

wentylacja w łazience

Jak zadbać o dobrą wentylację w łazience?

Prawidłowa cyrkulacja powietrza w łazience to bardzo ważna sprawa. Łazienka to bowiem pomieszczenie, w którym zazwyczaj panuje duża wilgotność oraz podwyższona temperatura. Niedopatrzenia w zakresie wentylacji mogą natomiast powodować pojawienie się groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów w łazience, a także być przyczyną zniszczenia mebli łazienkowych. Co jest pomocne w wentylacji łazienki?

rekuperacja

Na czym polega rekuperacja?

Rekuperacja to nowoczesna metoda energooszczędnej wentylacji, a więc dostarczania świeżego powietrza z zewnątrz przy równoczesnym wyciągnięciu zużytego powietrza, które zawiera duże ilości dwutlenku węgla. Powietrze, które dostaje się do wnętrza dzięki rekuperatorom, jest najpierw przefiltrowywane, dzięki czemu pozbywamy się niechcianego kurzu, większych zanieczyszczeń oraz insektów. W sezonie grzewczym powietrze pobierane z zewnątrz jest ogrzewane od powietrza, które równocześnie jest wyciągane – odzyskujemy w ten sposób ciepło z wentylacji, dlatego możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Specyfika i rodzaje czujników temperatury PTC

Czujniki temperatury zawierają w swojej obudowie termistor typu NTC lub PTC. Rezystor NTC to element półprzewodnikowy, którego rezystancja maleje wraz ze wzrostem temperatury. Rezystory PTC stanowią element półprzewodnikowy, którego rezystancja rośnie wraz ze wzrostem temperatury.

pompa ciepła

Dlaczego instalacja pompy ciepła typu powietrze-woda się opłaca?

Właściciele domu i innych budynków muszą zadbać o ich ogrzewanie. Jedynym rozwiązaniem nie jest dzisiaj instalacja gazowa, olejowa czy elektryczna. Alternatywą dla takich sposobów zadbania o sprzyjające warunki w pomieszczeniach są pompy ciepła typu powietrze-woda. Nie wymagają wykonania dolnego źródła ciepła i charakteryzują się różną budową. Wyróżnia się pompy ciepła monoblok oraz split. Czy jest to opłacalna metoda ogrzewania?

Charakterystyka kotłów olejowych

Kocioł jest najważniejszym urządzeniem każdej instalacji centralnego ogrzewania. Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się w pełni zautomatyzowane, bezobsługowe kotły, zasilane gazem lub właśnie olejem opałowym. Ogrzewanie zasilane paliwami płynnymi jest znacznie wygodniejsze i bardziej ekologiczne, aniżeli spalanie paliw stałych.

Charakterystyka kinkietów zewnętrznych

Niegdyś kinkiety z lampą olejową były głównym źródłem oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych do momentu wprowadzenia lamp naftowych. Obecnie kinkiet, czyli lampa o specjalnej konstrukcji, która umożliwia zamontowanie jej przy ścianie, jest produktem powszechnie stosowanym w wielu mieszkaniach, domach, hotelach i obiektach publicznych, a także na zewnątrz domu – na tarasach, balkonach i drzwiach wejściowych oraz w ogrodach. Ich wybór jest naprawdę duży, ponieważ producenci prześcigają się w proponowaniu coraz nowocześniejszych form w różnych kształtach i kolorach, z wykorzystaniem rozmaitych materiałów.

Regulamin korzystania z serwisu