Charakterystyka kinkietów zewnętrznych

Niegdyś kinkiety z lampą olejową były głównym źródłem oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych do momentu wprowadzenia lamp naftowych. Obecnie kinkiet, czyli lampa o specjalnej konstrukcji, która umożliwia zamontowanie jej przy ścianie, jest produktem powszechnie stosowanym w wielu mieszkaniach, domach, hotelach i obiektach publicznych, a także na zewnątrz domu – na tarasach, balkonach i drzwiach wejściowych oraz w ogrodach. Ich wybór jest naprawdę duży, ponieważ producenci prześcigają się w proponowaniu coraz nowocześniejszych form w różnych kształtach i kolorach, z wykorzystaniem rozmaitych materiałów.

Kinkiet jako element dekoracyjny…

Kinkiety są tak naprawdę wykorzystywane jako źródło oświetlenia wspomagającego, którego intensywność można stopniować, dobierając odpowiednią oprawę. Materiały transparentne delikatnie przepuszczają światło i roztaczają wokół subtelny blask, a nieprzezroczyste – odbijają światło i kierują w górę, na dół lub na boki, w zależności od ustawienia kinkietu. Dzięki temu oświetlają poszczególne punkty, stwarzając przy okazji atmosferę intymności. Funkcja dekoracyjna jest bardzo przydatna, zwłaszcza na tarasie, w czasie letnich wieczorów, które sprzyjają przyjmowaniu gości na zewnątrz. Zawieszenie kinkietów przy wejściu do domu zapewni bezpieczeństwo po zmroku, wskazując gościom drogę do domu, gdyby oddalili się na chwilę od niego.

…oraz praktyczny

Oprócz dekoracji kinkiety zewnętrzne pełnią również bardziej praktyczną rolę. Ustawione w ogrodzie oświetlą ważne szlaki komunikacyjne, takie jak ścieżka od furtki do drzwi wejściowych lub podjazd do garażu.

W takiej sytuacji należy pamiętać, aby wybrać kinkiety zewnętrzne wyprodukowane z odpowiednich materiałów, które uodpornią je na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych – zauważa pracownik sklepu internetowego PHENOMENA LIGHT, który prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową artykułów oświetleniowych, takich jak: lampy sufitowe i stojące, lampy ścienne i kinkiety oraz żarówki LED.

Warto też zwrócić uwagę na estetykę tego typu produktów, aby pasowały do interesującego nas stylu. Na szczęście producenci szybko dostrzegli potrzeby i oczekiwania klientów i wypuszczają na rynek lampy zarówno dekoracyjne oraz estetyczne, jak i praktyczne, w różnych stylach i kolorystyce – ze szkła, drewna, metalu oraz innych materiałów, w formie kwadratów, prostokątów czy innych, niezdefiniowanych kształtów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu