Mata grzewcza

Rozwiązania grzewcze polecane dla domów inteligentnych

Idea domów inteligentnych wpisuje się w proekologiczne trendy, nie tylko energooszczędnością, ale także niezawodnością, która zapewnia użytkownikom niespotykany dotychczas komfort. Nowoczesne systemy grzewcze idealnie dopasowane do domów inteligentnych, stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród osób, dla których dbałość o środowisko jest wartością samą w sobie.

Dom inteligentny, co to takiego?

Inteligentny, a więc myślący. Podejmujący samodzielnie decyzje dotyczące bezpieczeństwa i funkcjonowania wszystkich instalacji i urządzeń domowych. Umiejący reagować na zmiany parametrów na zewnątrz i wewnątrz domu oraz aktywny w sytuacjach awaryjnych. Wygodny i oferujący szeroki pakiet rozrywki. Umiejętnie sterujący ogrzewaniem i dbający o komfort termiczny mieszkańców, a przy tym oszczędny i ekologiczny. W jak największym stopniu zaspakajający indywidualne potrzeby.

Ogrzewanie w domu inteligentnym

Od nowoczesnych instalacji grzewczych oczekuje się sprawności i wydajności przy dużej energooszczędności, zgodnie z wymogami ekologicznymi. Doskonałym i sprawdzonym rozwiązaniem jest elektryczne ogrzewanie domów za pomocą folii lub mat grzewczych. Ogrzewanie płaszczyznowe jest niezawodne, tańsze w eksploatacji i montażu, a co najważniejsze korzystne dla zdrowia mieszkańców.

Folie grzewcze i maty grzewcze

Folie grzewcze pod panele charakteryzują się dużą wydajnością oraz niższymi kosztami eksploatacyjnymi w porównaniu do tradycyjnego systemu grzewczego. Folie mogą być układane na podłogach, sufitach lub ścianach pomieszczeń. Element grzewczy wykonany jest z wysokiej jakości węgla i masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są warstwowo za pomocą innowacyjnej technologii, podobnej do drukowania. Nagrzewanie odbywa się z wykorzystaniem podczerwieni. Dobrym przykładem ogrzewania na podczerwień są folie grzewcze TERMOFOL, dostępne u instalatora ogrzewania elektrycznego Service 4U w Chojnicach.

Maty grzewcze są kolejną propozycją dla osób ceniących komfort i dbających o budżet domowy i ochronę środowiska. Maty grzewcze są bezobsługowe i zapewniają bezpieczną i bezawaryjną pracą. Mają formę bardzo cienkiego przewodu osadzonego na siatce z włókna szklanego. Wolframowy kabel grzejny zamienia prąd elektryczny w ciepło ogrzewające najbliższe otoczenie maty. Niewielka grubość mat grzewczych umożliwia ich montaż bez konieczności podnoszenia poziomu podłogi. Mogą być wykorzystane we wszystkich typach pomieszczeń, pod panele lub płytki ceramiczne. Doskonale spisują się jako maty grzewcze do łazienki.

Regulamin korzystania z serwisu