Sterowanie ogrzewaniem przez telefon

Sterowanie ogrzewaniem przez telefon, czyli dobry sposób na oszczędności

Nowoczesne technologie przyczyniają się do znacznego ułatwienia życia codziennego. Zainstalowanie w domu zintegrowanych systemów automatyki budynkowej pozwala na zdalną kontrolę parametrów urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie klimatyzacją, elektroniką lub ogrzewaniem. Sprawdź, jak sterowanie ogrzewaniem przez telefon pomoże Ci oszczędzić sporą kwotę.

Na czym polega sterowanie ogrzewaniem przez telefon?

Aby umożliwić zdalną kontrolę parametrów ogrzewania, należy najpierw zainstalować w domu system, który za pomocą sterowników łączy zdalnie piec, pompę ciepła lub inne źródło pozyskiwania energii cieplnej z telefonem lub tabletem. Połączenie wszystkich tych urządzeń pozwala stworzyć zintegrowaną sieć, ułatwiającą wygodne sterowanie ogrzewaniem na odległość.

Producenci systemów wykorzystywanych w tworzeniu domów inteligentnych, tacy jak firma Ropam, oprócz dostarczenia wszystkich niezbędnych urządzeń do stworzenia sieci, odpowiadają również za zapewnienie klientowi aplikacji mobilnej. Sparowanie telefonu i źródła ciepła w tak wygodny sposób ułatwia kontrolowanie temperatury w budynku na bieżąco, a także pozwala na utrzymanie obniżonej temperatury w rzadziej używanych pomieszczeniach.

Dlaczego warto zainwestować w zdalne sterowanie ogrzewaniem?

W przypadku klasycznych pieców lub pomp ciepła, kontrola temperatury w pomieszczeniach odbywa się zazwyczaj przy użyciu specjalnego panelu lub bezpośrednio w sterowniku zamontowanym w urządzeniu. Jest to mało wygodne, ponieważ jakakolwiek zmiana parametrów wymaga ręcznego dostosowania. Posiadanie w budynku innych instalacji, takich jak elektryka czy wentylacja, sprawia że domownicy muszą osobiście podchodzić do urządzeń w celu zmiany ustawień.

Zdalne sterowanie systemami inteligentnego domu pozwala na wygodną kontrolę pracy wszystkich instalacji, dzięki czemu można łatwo i szybko zmienić ich aktualne parametry. To natomiast skłoni domowników do częstszego redukowania temperatury, jeśli w pomieszczeniach zrobi się za ciepło. W ten sposób energia nie będzie marnowana, a to przełoży się na mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Do uzyskania oszczędności przyczyni się też możliwości uruchamiania ogrzewania tylko wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba, bez konieczności włączania źródła ciepła o wyznaczonej porze. Zdalne sterowanie ogrzewaniem pozwala na ogrzanie domu podczas nieobecności domowników, dzięki czemu można je uruchomić tuż przed powrotem ze szkoły czy pracy. Standardowe sterowanie zmusza właścicieli do uruchamiania ogrzewania znacznie wcześniej, niż to konieczne, aby nie doprowadzić do całkowitego wychłodzenia domu.

Posiadanie systemu zdalnego sterowania ogrzewaniem przez telefon jest doskonałym sposobem na oszczędzenie znacznej kwoty dla osób, które często podróżują. Podczas dłuższej nieobecności dom jest narażony na wychłodzenie, co może sprzyjać szybszemu niszczeniu się mebli czy podłóg oraz łuszczeniu się farb na ścianach. Zapewnienie optymalnej temperatury w budynku pozwoli utrzymać jego wnętrze w lepszej kondycji, a właściciele będą mogli samodzielnie zadbać o uruchomienie ogrzewania.

Regulamin korzystania z serwisu