pianka otwartokomorkowa Natrysk pianki poliuretanowej

Charakterystyka natryskowej piany otwartokomórkowej

Spośród różnych materiałów do ocieplania budynków coraz większą popularnością cieszy się natryskowa piana otwartokomórkowa. Jej popularność wynika z wielu elementów, na czele których znajdują się jej świetne właściwości izolacyjne. Sam materiał ma jednak wiele innych zalet, które warto poznać przed wybraniem piany otwartokomórkowej.

Przeznaczenie natryskowej piany otwartokomórkowej

Natryskowa piana otwartokomórkowa jest materiałem chętnie wykorzystywanym w branży budowlanej. Niewątpliwym powodem tej popularności są bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Trzeba przyznać, że ocieplanie budynku pianką poliuretanową, taką jak chociażby ta pochodząca z firmy Polychem Systems z Poznania, jest bardzo korzystną metodą termoizolacji.

Natryskową pianę otwartokomórkową wykorzystuje się przede wszystkim jako materiał izolacyjny wewnątrz budynków. Jest to spowodowane charakterystyką samej pianki, która jest lekka i miękka oraz doskonale przepuszcza powietrze. Oprócz świetnej izolacji termicznej, spisuje się bardzo dobrze jako izolacja akustyczna. Piana otwartokomórkowa sprawdzi się więc doskonale jako materiał izolacyjny poddaszy, stropów oraz ścian działowych, niezależnie od tego, czy mamy na myśli budynki mieszkalne, czy też obiekty użyteczności publicznej, takich jak urzędy czy centra handlowe.

Zalety korzystania z tego materiału

Można wymienić szereg korzyści płynących z ocieplania budynku pianką otwartokomórkową. Prawidłowo zaaplikowany produkt charakteryzuje się

  •  doskonałą przyczepnością do różnych materiałów (np. beton czy drewno),
  •  wysoką wydajnością,
  •  brakiem mostków termicznych,
  •  brakiem spoin,
  • małym ciężarem warstwy izolacyjnej (co nie obciąża konstrukcji),
  •  dźwiękochłonnością,
  •  wysoką trwałością. 

Ocieplanie budynku pianką otwartokomórkową niesie więc za sobą wiele korzyści, także finansowe, ponieważ zaizolowany dom jest korzystny dla naszego portfela. Koszty ogrzewania ocieplonego obiektu są zdecydowanie niższe, dodatkowo też – poprzez niższe stężenie generowanego CO2 –  minimalizuje się ingerencję w środowisko naturalne i warstwę ozonową.

Regulamin korzystania z serwisu