Czym charakteryzują się tuleje spiralne?

Konfekcjonowanie i pakowanie wymaga specjalistycznych produktów, które skutecznie zabezpieczą i zapewnią odpowiednią wytrzymałość i estetykę. Do tego typu wyrobów należą spiralnie zwijane tuleje. Są to funkcjonalne i wytrzymałe tuby wykonane z ekologicznych materiałów. Warto dowiedzieć się jak są one zbudowane, do czego wykorzystywane i czym się charakteryzują. Przeczytaj artykuł!

Czym są tuleje spiralne?

Znane wszystkim, najczęściej szare tuby tekturowe to sztywne i wytrzymałe opakowania wykorzystywane w wielu działach przemysłu, a często również do codziennego użytku. Są one przeznaczone do nawijania różnego rodzaju materiałów takich jak folie, materiały tekstylne, wykładziny podłogowe, papieru oraz jako tzw. gilzy do nawijania arkuszy papieru, taśm i wstęg papierowych. Mogą także być wykorzystywane do pakowania i zabezpieczania różnych produktów i wyrobów.

Tuleje spiralne – wyjaśnia przedstawiciel firmy Polkar, która specjalizuje się w produkcji tub, tulei oraz kątowników tekturowych – to doskonałe opakowania pozwalające na skuteczne zabezpieczenie produktu przed wpływem czynników zewnętrznych. Można w nie zapakować różnego rodzaju produkty wykonane z delikatnych materiałów. Przemyślana konstrukcja tuby tekturowej zapewnia konieczną sztywność i jest w stanie ochronić opakowany przedmiot przed zniszczeniem. Tuby papierowe znakomicie sprawdzają się do transportu np. butelek wina, plakatów, kalendarzy i innych wrażliwych przedmiotów. Nasza firma oferuje tuleje spiralne, które nie uginają się pod ciężarem nawijanego na nie materiału. Zwracamy także uwagę na kwestie ekologiczne.

Produkty zgodne z trendami proekologicznymi

Coraz większe zrozumienie problemów ochrony środowiska naturalnego sprawia, że dobre firmy produkujące nowoczesne opakowania zwracają szczególną uwagę na aspekty proekologiczne. Dlatego też większość opakowań, w tym również tuleje spiralne wykonuje się z materiałów pochodzących z recyklingu. Surowce wtórne poddane ponownej obróbce to pełnowartościowa tektura, która wraz ze specjalną mieszanką klejów, również przyjaznych środowisku, tworzy sztywną konstrukcję.

Główne cechy – parametry i przeznaczenie

Tuleje spiralne to produkty sztywne i wytrzymałe. Dzięki swojej konstrukcji i zastosowanym materiałom nie uginają się pod naciskiem materiałów i tworzą bezpieczne opakowanie produktów. Rzetelni producenci opakowań zapewniają, że tuleje tekturowe są na tyle odporne, że nie ulegają degradacji pod wpływem czynników zewnętrznych.

Najczęściej produkowane tuleje mają następujące wymiary:

  • Średnica wewnętrzna od 20 mm do 150 mm
  • Grubość ścianki od 1 mm
  • Długość maksymalna 6000 mm

Podsumowując, warto jeszcze raz zaznaczyć, że tuleje spiralne mogą służyć do przechowywania i pakowania wrażliwych na deformację materiałów oraz do nawijania produktów przemysłu chemicznego, papierniczego i tekstylnego. Producenci tulei spiralnych najczęściej oferują także inne produkty, takie jak tuby wagowe i na wymiar oraz tuleje oklejane lub z nadrukiem.

Regulamin korzystania z serwisu