Izolacja pianką poliuretanową

Dlaczego warto zdecydować się na izolację pianką poliuretanową?

Właściwa izolacja budynku pozwala na uniknięcie strat energii, wyeliminowanie kondensacji pary wodnej i przeciągów oraz uzyskanie komfortu cieplnego i akustycznego w jego wnętrzu. Można ją wykonać za pomocą różnych materiałów, z których pianka poliuretanowa cieszy się obecnie największą popularnością. Przeczytaj artykuł i poznaj największe zalety izolacji pianką poliuretanową.

Bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa ma najwyższe właściwości termoizolacyjne spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów ociepleniowych. Izolację wykonuje się technologią natryskową, więc pianka dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny. Dzięki temu można ją zastosować zarówno w starym, jak i nowoczesnym budownictwie i w każdym przypadku, nawet w budynkach o nietypowych formach, będzie równie skuteczna. Ponadto charakteryzuje się niskim przewodnictwem ciepła i dużym oporem dyfuzyjnym. Mówiąc w skrócie: doskonale izoluje, eliminuje straty ciepła i likwiduje mostki termiczne.

Lekkość i łatwość w montażu pianki poliuretanowej

Pianka jest niezwykle lekka, przez co nie obciąża konstrukcji budynku. Ocieplenie to można więc zastosować również w budynkach, których więźba ma już swoje lata. Specjaliści z firmy KL Docieplenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiedzą, jak dostosować materiał oraz sposób aplikacji izolacji, aby spełniała ona swoje zadania w najbardziej efektywny sposób. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że zarówno w budynkach nowo powstałych, jak i modernizowanych wiedza dotycząca przepuszczalności piany poliuretanowej jak i innych materiałów użytych w budownictwie ma kluczowe znaczenie w uzyskiwaniu pasywności budynku.

Sam montaż pianki poliuretanowej przebiega szybciej, niż ma to miejsce w przypadku pozostałych izolacji. Jest wydajna, ma świetną przyczepność, rozpręża się, docierając w trudno dostępne miejsca, tworzy jednolitą powłokę – bez mostków termicznych i można ją aplikować na różne powierzchnie. Pomimo tego, że natrysk pianki można wykonywać bezpośrednio na połacie dachowe, firma KL Docieplenia zaleca założenie folii paroprzepuszczalnej, gdyż izolacja służyła będzie przez długie lata, zaś dzięki folii możliwa będzie zmiana pokrycia dachowego bez uszkodzenia docieplenia.

Pianka poliuretanowa – przyjazna dla domu i dla domowników

Pianka PUR jest materiałem ekologicznym, więc nie wpływa negatywnie na mikroklimat wewnątrz budynku. Nie ma również obaw o domowników, ponieważ nie uczula i nie pyli. Ponadto pianka poliuretanowa pozytywnie wpływa na kondycję budynku oraz jakość powietrza w jego wnętrzu, ponieważ jest odporna na powstawanie grzybów czy pleśni. Korzyści nie omijają również portfela. Dobrze wykonana izolacja pianką poliuretanową to inwestycja na wiele lat. Sam koszt inwestycji jest niewielki, a dzięki wyeliminowaniu strat ciepła zmniejszą się rachunki za ogrzewanie.

Regulamin korzystania z serwisu