aluthermo izolacja elewacja dom ocieplanie quattro

Izolacja Aluthermo – alternatywa dla wełny i styropianu

Zastosowanie odpowiedniej izolacji niezależenie od tego, czy dotyczy ona domu, budynków biurowych, czy jakiegokolwiek innego obiektu jest jedną z najważniejszych decyzji na etapie prac budowlanych. Aluthermo Quattro to innowacyjne rozwiązanie, które dzięki swoim parametrom pozwala na dokładną izolacją ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, jednocześnie nie tracąc przy tym powierzchni użytkowej.

Czy Aluthermo Quattro to konkurencja dla wełny oraz styropianu?

Ocieplanie ścian to jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych. Stosowanie tradycyjnych rozwiązań takich jak styropian, czy oraz wełna wymaga jednak wiele poświęconego czasu, który jest niezbędny do ich montażu. Największym ich minusem wykorzystania tych materiałów jest również ograniczenie powierzchni użytkowej. Do ich zastosowania wymagane jest stworzenie odpowiedniej konstrukcji, a następnie przykrycie ocieplenia odpowiednio dobranymi płytami karton-gips. Aluthermo Quattro to natomiast nowoczesny system izolacji refleksyjnej, sprawdzający się zarówno w przypadku ocieplania domów już istniejących, jak i tych nowo powstających.

Izolacja tego typu łączy w sobie kilka systemów, zgrzewanych termicznie. Najważniejszą zaletą Aluthermo Quattro wynikającą z tego faktu jest brak przepuszczalności energii – w praktyce oznacza to, że nie uchodzi ona przez izolację, a jest odbijana z powrotem do wnętrza obiektu. Pozwala to ograniczyć straty ciepła do minimum. Istotnym parametrem jest również sama grubość materiału. W odróżnieniu od wełny, czy styropianu, które muszą być odpowiednio grube, aby zapewnić dostateczną izolację, Aluthermo ma zaledwie 1 centymetr grubości. Pozwala to, na unikniecie sytuacji, w których konieczne było zmniejszenie powierzchni danego wnętrza

– wyjaśnia specjalista z firmy TechnikNTB.

Nowoczesny system izolacyjny – montaż i zalety

Przewaga Aluthermo Quattro nad tradycyjnymi rozwiązaniami to nie tylko oszczędność miejsca. Ten rodzaj izolacji jest niezwykle prosty i szybki w montażu. Do jego wykonania konieczne jest zastosowanie zszywek, które przytwierdzają materiał bezpośrednio np. do krokwi. Mechaniczny montaż wpływa na fakt, że nie ma obaw o przesuwanie się materiału, a to sprzyja szczelności. Sama izolacja jest odporna na działanie wilgoci oraz promieniowania UV. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości przez szereg lat.

Materiał zasługuje na uwagę także ze względu na swoją budowę. Składa się on z siedmiu warstw:

  • czterech warstw polerowanego aluminium,
  • dwóch suchego powietrza,
  • pianki polietylenowej, która odpowiedzialna jest za elastyczność.

Aluthermo Quattro tylko od sprawdzonych producentów

Innowacyjne rozwiązanie w zakresie ocieplania domu, jakim jest Aluthermo Quattro, pozwala na zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Decydując się na ocieplanie domu tą metodą, warto wybrać odpowiedniego producenta, który dostarczy materiał najwyższej jakości. Stosowanie tanich zamienników nie jest zalecane i nie gwarantuje odpowiednich parametrów izolacyjnych.

Regulamin korzystania z serwisu