Docieplenia metoda wdmuchiwania welny

Jak przygotować budynek do prac dociepleniowych?

Docieplanie budynku może znacznie poprawić izolację termiczną i akustyczną domu. Co więcej, pozwala także zaoszczędzić dużą część energii i zmniejszyć koszty ogrzewania. Proces docieplania składa się z kilku etapów, jednak konieczne jest do niego wcześniejsze przygotowanie budowli. Poniżej sprawdzamy, jak przygotować budynek do docieplania i czym warto docieplić. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Prace przygotowawcze do docieplania

Na samym początku, przed rozpoczęciem docieplania konieczne jest sprawdzenie stanu technicznego budynku przez fachowców oraz przemyślenie, jakie miejsca mogą powodować najwięcej strat energii cieplnej. Następnie doświadczona ekipa remontowa podejmie decyzję, które z tych miejsc warto docieplić.

Kolejnym krokiem jest napełnienie specjalnych urządzeń granulatem oraz rozdrobnienie materiału. Ten etap umożliwia rozpoczęcie wdmuchiwania granulatu do otworów, które następnie będą docieplane. Dzięki zastosowaniu metody wdmuchiwania granulatu, docieplanie budynku jest łatwe i pozwala sprawnie dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc.

Warto dodać, że docieplanie metodą wdmuchiwania materiału izolującego może być wykonywane również w ujemnych temperaturach oraz przy obecności dużej wilgoci. Budynku nie trzeba wówczas osuszać i co więcej- nie trzeba czekać na pojawienie się odpowiedniej temperatury.

Czym warto docieplić budynek?

Przed docieplaniem istotne jest też wybranie najwyższej jakości materiałów, które sprawią, że docieplenie będzie efektywne i będzie mogło pełnić swoją funkcję przez długi czas. W tym celu warto skorzystać  z usług sprawdzonej firmy, takiej jak Ergo-Docieplenia, która oferuje usługi dociepleń budynków metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny.

Do docieplania doskonale nadaje się granulat wełny, która ma doskonałe parametry termoizolacyjne, dzięki czemu latem budynek nie przyjmuje nadmiaru ciepła, a zimą pozwala oszczędzić energię i chroni przed przedostawaniem się zimnego powietrza z zewnątrz. Co więcej, granulat wełny dodatkowo zabezpiecza dom przed pożarem i przenikaniem hałasu.

Równie dobrym pomysłem jest docieplenie budynku granulatem celulozy, która jest przyjazna na środowiska i dodatkowo chroni mieszkanie przed pojawieniem się gryzoni, wilgoci oraz pleśni. Oba materiały są wdmuchiwane, dzięki czemu możliwe jest docieplenie nawet najmniejszych szczelin i niewielkich luk. Ponadto można ich użyć nie tylko do izolacji ścian, ale też dachów, podłóg i stropodachów.

Regulamin korzystania z serwisu