termomodernizacja wełną natryskową

Jak wygląda termomodernizacja wełną natryskową?

Termomodernizacja poprawia komfort cieplny wewnątrz obiektu i zmniejsza wydatki na ogrzewanie. Wykorzystanie metody natryskowej pozwala na bardzo precyzyjne naniesienie warstwy izolacyjnej, a dodatkowo chroni przed ewentualnym pożarem – wełna nie dopuszcza do jego rozprzestrzeniania się. Obecnie prace termomodernizacyjne są wysoce zmechanizowane, co pozwala wykonywać je szybko i efektywnie. Zobacz, jak aplikuje się wełnę natryskową.

Na czym polega termomodernizacja wełną?

Do tej pory ocieplanie budynków wełną zwykle polegało na układaniu warstwy materiału w określonych miejscach, szczególnie tam, gdzie mogą powstawać tak zwane mostki cieplne. Takie metody stosowane były głównie na poddaszach i strychach. Jest to rozwiązanie, które daje bardzo dobre efekty, jednak istnieje ryzyko, że nie wszystkie newralgiczne punkty zostaną właściwie pokryte. Izolacja przy użyciu wełny mineralnej jest też stosunkowo czasochłonna oraz wymaga bardzo dokładnego oczyszczenia pomieszczenia z pozostałości surowca. Wełna mineralna zawiera kłujące drobinki, z którymi kontakt może być bolesny.

Nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie termoizolacji jest wełna natryskowa.

Ten surowiec występuje w formie granulatu, który nanosi się na powierzchnię przy wykorzystaniu nadmuchu – wyjaśnia specjalista w dziedzinie ocieplania budynków z firmy TynkPol.

Proces ten jest niezwykle wydajny, ponieważ podczas jednego dnia można zaizolować nawet 100m2 poddasza.

Zalety wełny natryskowej

Przede wszystkim docieplanie wnętrza budynku tą metodą to szybki i wydajny proces. Nie powoduje też bałaganu i nie wymaga żmudnego sprzątania. Termomodernizacja wełną natryskową stanowi także dobry wybór dla osób ceniących naturalne surowce i dbających o środowisko. Materiał ten w 97% pochodzi z surowców skalnych, dlatego jest w pełni ekologiczny i bezpieczny dla użytkowników obiektu.

Niezwykle istotną zaletą jest bezpieczeństwo pożarowe, jakie daje zastosowanie wełny. Granulat został oznaczony klasą palności A1, czyli jest uznany za najbardziej odporny na działanie ognia. Nie zapala się w temperaturze nawet 1000 stopni Celsjusza ani nie wydziela szkodliwego dymu.

Warto także wspomnieć o bardzo wysokich walorach termoizolacyjnych oraz paroprzepuszczalności wełny skalnej. Pokryta nią powierzchni „oddycha”, dzięki czemu jest chroniona przed rozwojem pleśni i grzybów. Oprócz doskonałej ochrony przed utratą ciepła, termoizolacja z wełny wykazuje także właściwości tłumienia hałasu. Jest to szczególnie ważne na poddaszach, które zwykle są narażone na intensywne odgłosy z zewnątrz.

Regulamin korzystania z serwisu