Ocieplanie pianką PUR, a kwestie ekologii

Troska o środowisko naturalne zaczyna być postrzegana jako społeczny obowiązek. Świadomość ekologiczna przejawia się w organizacji kampanii o szerokim zasięgu. Prócz tych głośnych akcji warto zwrócić uwagę na nasze codzienne nawyki, których zmiana również może przyczynić się do ochrony środowiska. Segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii to niektóre z nich. Wiele działań np. ocieplenie domu pianką PUR również można traktować jako duży ukłon w stronę ekologii.

Jak pianka PUR pomaga chronić środowisko naturalne?

Mogło by się wydawać, że zastosowanie w budownictwie pianki PUR ma niewiele wspólnego z ochroną środowiska naturalnego. Jednak nic bardziej mylnego. Właściwa izolacja fundamentów, murów, ścian wewnętrznych, czy stropów i dachów w znaczący sposób podnosi komfort korzystania z mieszkania. Dzieje się tak dlatego, że pianka PUR prócz doskonałych właściwości termoizolacyjnych cechuje się wysoką paro przepuszczalnością, co ułatwia odparowanie nadmiaru wilgoci i zapobiega zjawisku kondensacji, które jest główną przyczyną powstawania grzybów i pleśni. Związek między zastosowaniem pianki PUR, a korzyściami dla przyrody wyjaśnia ekspert firmy, której główną specjalizacją jest natryskowe ocieplanie przy użyciu pianki PUR:

Wszyscy specjaliści potwierdzają, że trwała i skuteczna izolacja budynku pozwala ograniczyć koszty związane z użytkowaniem domu, zwłaszcza w sezonie zimowym. Im lepsze materiały termoizolacyjne, tym mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, a co za tym idzie niższe zużycie opału. Efekt jest taki, że po pierwsze oszczędzamy na ogrzewaniu, a po drugie emitujemy do atmosfery mniej substancji zanieczyszczających powietrze, którym oddychamy. Natomiast latem prawidłowo wykonana izolacja zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. To z kolei eliminuje konieczność stosowania urządzeń chłodzących jak klimatyzatory bądź wiatraki i tym samym ogranicza zużycie energii elektrycznej.

Gdzie może być stosowana izolacja z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla innych materiałów izolacyjnych np. wełny mineralnej, czy styropianu. Charakteryzuje się ona wysokimi parametrami izolacyjnymi w zakresie izolacji termicznej, akustycznej oraz hydroizolacji. Pianka PUR występuje w dwóch odmianach. Pierwsza to pianka otwarto komórkowa z powodzeniem stosowana do izolacji poddaszy, stropów oraz ścian działowych wewnętrznych i zewnętrznych. Natomiast pianka PUR typu zamknięto komórkowego sprawdzi się jako skuteczna izolacja fundamentów oraz garaży czy hal produkcyjnych. Pianka PUR jest nanoszona metodą natryskową. Rozwiązanie to eliminuje tzw. mostki termiczne i pozwala na uzyskanie szczelnej i bez spoinowej warstwy izolacyjnej. Sam montaż pianki PUR jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ nie generuje żadnych odpadów.

Regulamin korzystania z serwisu