kategoria: Ochrona

system oddymiania budynków

Z czego składa się system oddymiania w budynku?

Umożliwienie bezpiecznych warunków ewakuacji wszystkich osób znajdujących się na terenie budynku, zabezpieczenie jego konstrukcji, czy zmniejszenie prawdopodobieństwa powstania gwałtownego przejścia w pożar w pełni rozwinięty to niektóre z zalet, związanych z działaniem systemu oddymiania budynku. Podpowiadamy, z jakich elementów składa się instalacja tego typu.

wykorzystać tekturę falistą

Czym charakteryzuje się tektura falista?

Tektura falista jest znana przede wszystkim jako materiał opakowaniowy, który wykorzystywany jest w celu zabezpieczania przedmiotów w trakcie transportu. Sprawdza się idealnie podczas przeprowadzek, remontów mieszkań i domów, czy do zabezpieczania podłogi przed zniszczeniem w trakcie remontu. Amortyzuje przed uderzeniami i wstrząsami. Produkuje się z niej również koperty i kartony, a nawet korzystają z niej artyści do tworzenia swoich prac.

Odzież elektroizolacyjna

Ubrania do prac pod napięciem

Wykonywanie prac pod napięciem wiąże się ze zwiększonym ryzykiem. Konieczne jest nie tylko przestrzeganie norm i zaleceń, ale również odpowiednie wyposażenie, między innymi w odzież ochronną. Ubrania wykorzystywane do prac pod napięciem powinny chronić przed porażeniem prądem, łukiem elektrycznym oraz wysoką temperaturą, która może pojawić się podczas zwarcia instalacji.

Drut ostrzowy

Ostrzowe ogrodzenia w mobilnych zaporach

Siatka ostrzowa to w porównaniu z innymi zabezpieczeniami bardzo ostra i agresywna forma zapory. Jej ogromną zaletą jest elastyczność i łatwość montażu, dzięki czemu jest możliwe stworzenie różnych wariantów i konfiguracji ogrodzeń. Stosuje się ją głównie jako element wygrodzeń wewnętrznych, zabezpieczenie wolnych przestrzeni na terenie zakładów karnych czy też jako ogrodzenie elektrowni jądrowych. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Czytaj dalej!

Malowanie elewacji

Chemia ochronna do elewacji budynków. Przegląd rozwiązań

Elewacja to wizytówka budynku, dlatego też tak wiele uwagi poświęcamy na efektowne wykończenie ścian. Aby zachować walory estetyczne wybranych materiałów wykończeniowych na długie lata, warto sięgnąć po specjalną chemię ochronną, która zabezpieczy powierzchnie przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, a dodatkowo przysłuży się środowisku. Przykładem takich rozwiązań są nanopowłoki tytanowe. Czym się one charakteryzują?

Rurociągi

Do czego służą kompensatory drgań?

Rurociągi i inne instalacje wykorzystywane w przemyśle i energetyce narażone są na ciągłe oddziaływanie sił zewnętrznych. Zmiany ciśnienia i temperatur powodują, że materiał się rozszerza i zmienia swoją strukturę, co może prowadzić do rozszczelnienia na złączach. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia instalacji, stosuje się kompensatory drgań, które mają zapobiegać zmianom kształtu materiału oraz jego rozszczelnieniu w newralgicznych punktach.

Wynajem ogrodzeń budowlanych. Zalety usługi

Prawo mówi, że plac budowy powinien być oddzielony od miejsc, gdzie poruszają się nieupoważnione osoby. Niesie to korzyści zarówno ekipie budowlanej i inwestorowi, jak i przypadkowym ludziom, którzy znajdą się w pobliżu. Jeśli musisz oddzielić budowę od otoczenia, rozważ wynajem ogrodzeń budowlanych. W tym tekście poznasz główne zalety tego rozwiązania.

Zalety generatorów ozonu

Generator ozonu to urządzenie, które skutecznie poprawia jakość powietrza, dlatego powinien być stosowany m.in. w pomieszczeniach użytkowych (np. biura, szpitale, hotele itp.) oraz mieszkalnych. Czemu konkretnie warto stosować tego typu sprzęt do oczyszczania powietrza i wody? Dowiedz się, jakie zalety mają generatory ozonu oraz czy warto stosować te z funkcją jonizacji powietrza.

Rosnące ceny energii wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców

Nieustannie rosnące ceny energii elektrycznej stanowią nie lada wyzwanie dla polskich przedsiębiorców. W celu obniżenia kosztów, związanych z zużyciem energii, podejmują oni zatem różne działania. Nie zawsze jednak są one skuteczne. Powstaje więc pytanie – w jaki sposób można skutecznie wykorzystać potencjał oszczędnościowy przy zakupie energii elektrycznej?

Odzież robocza

Zasady stosowania odzieży ochronnej i roboczej w miejscu pracy

Odpowiednia odzież to niezbędny element wyposażenia pracowników w wielu zawodach, związanych z branżą budowlaną, przemysłową czy instalatorską. Może ona pełnić liczne funkcje – chronić pracownika przez szkodliwymi dla zdrowia i życia czynnikami zewnętrznymi, ułatwiać mu wykonywanie obowiązków służbowych bądź też wyróżniać pracownika w miejscu pracy.

Regulamin korzystania z serwisu