Wynajem ogrodzeń budowlanych. Zalety usługi

Prawo mówi, że plac budowy powinien być oddzielony od miejsc, gdzie poruszają się nieupoważnione osoby. Niesie to korzyści zarówno ekipie budowlanej i inwestorowi, jak i przypadkowym ludziom, którzy znajdą się w pobliżu. Jeśli musisz oddzielić budowę od otoczenia, rozważ wynajem ogrodzeń budowlanych. W tym tekście poznasz główne zalety tego rozwiązania.

Czemu służą ogrodzenia budowlane i jak powinny wyglądać?

Wznoszenie ogrodzeń budowlanych jest podyktowane względami bezpieczeństwa. Mowa tu zarówno o bezpieczeństwie osób niezaangażowanych w prace, które akurat znajdą się w pobliżu, jak i o bezpieczeństwie sprzętu, maszyn i materiałów. Wtargnięcie nieupoważnionej osoby na teren budowy może się skończyć źle dla obu stron – wypadkiem, kradzieżą, uszkodzeniem mienia, dezorganizacją pracy. Ogrodzenie budowlane zapobiega takim zdarzeniom i wyraźnie oddziela strefę niebezpiecznej pracy od reszty świata.

Ogrodzenia budowlane są tymczasowe. Nie mocuje się ich na stałe. Po ukończeniu budowy są demontowane. Ogrodzenie nie może być niższe niż 150 cm. Nie może też w żaden sposób zagrażać ludziom. Jeśli wymusza zmianę organizacji ruchu, np. zabiera chodnik, musi to być odpowiednio oznaczone – wyjaśnia specjalista z Euro Rusztowania.

Jest wiele sposobów na ogrodzenie placu budowy. Może to być zwykła metalowa siatka na drewnianych słupach pod warunkiem, że takie mocowanie zapewnia jej stabilność. Przy większych budowach stosuje się ogrodzenia modułowe, często całkowicie kryjące, wykonane z blachy lub tworzyw sztucznych. Ich zaletą jest szybkie rozkładanie i składanie, łatwość przechowywania i transportu, a także możliwość wielokrotnego stosowania dzięki dużej trwałości. Ogrodzenie takie jest też dobrym nośnikiem reklamowym i informacyjnym – można na nim umieścić np. wizualizacje powstającego obiektu.

Zalety wynajmu ogrodzeń budowlanych

Nie każda ekipa budowlana dysponuje własnym ogrodzeniem. Wymaga ono miejsca do przechowywania, gdy jest nieużywane, a przy tym, w odróżnieniu od maszyn i narzędzi, nie przynosi żadnego wymiernego zysku. Jeśli wydzielany teren jest wyjątkowo duży, może się okazać, że materiału nie wystarczy. Zamiast więc wydawać pieniądze i kłopotać się, czy mamy dostatecznie dużo miejsca, można skorzystać z usługi wynajmu ogrodzeń budowlanych.

Wynajem ogrodzeń budowlanych daje pewność, że materiałów wystarczy, nawet jeśli grodzony teren jest ogromny. Co więcej, decydując się na tę usługę, możemy wybrać, czy chcemy sami rozłożyć ogrodzenie, czy też powierzamy montaż ekipie, która je dostarcza. Ten drugi wariant to gwarancja bezpiecznego i zgodnego z przepisami ogrodzenia budowy. Co więcej, w czasie, gdy ogrodzenie jest rozkładane, ekipa budowlana może zacząć przygotowania do pracy i nie tracić czasu na grodzenie terenu. Przechowywanie, transport, montaż i demontaż pozostają po stronie wynajmującego. Ty tylko korzystasz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu